/Varėnos rajone trisdešimtosios Laisvės gynėjų dienos metinės paminėtos Atminimo žvakutėmis ir laužais
2021 m. sausio 13 d.

Varėnos rajone trisdešimtosios Laisvės gynėjų dienos metinės paminėtos Atminimo žvakutėmis ir laužais

Šiandien ryte Varėnos rajono savivaldybės, bibliotekų, kultūros centrų, kitų įstaigų languose trumpam sužibo Laisvės šviesą simbolizuojančios Atminimo žvakutės, o kaimuose metinių išvakarėse pagerbiant laisvės gynėjus degė Atminimo laužai. Priešais savivaldybės pastatą sniego pusnyse sumėlynavo trisdešimt neužmirštuolių žiedų. Šiemet Laisvės gynėjų dieną renginiai dėl pandemijos nevyksta, bet uždegtos Atminimo žvakutės ir laužai taip pat simbolizuoja amžiną pagarbą 1991 m. sausio 13-ąją keturiolikai žuvusių mūsų tautos dukterų ir sūnų bei tomis dienomis Lietuvos Nepriklausomybės sargyboje drąsiai budėjusiems žmonėms.

Dalyvaudami pilietinėje akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“, šiemet drauge su visos Lietuvos žmonėmis  vėl prisiminėme ir paminėjome prieš trisdešimt metų Lietuvos piliečių vieningą siekį apginti atkurtos valstybės Nepriklausomybę ir bendrą pilietinę poziciją.

Kartu visoje Lietuvoje degdami žvakutes,  pajuntame dalelytę to vienybės jausmo, kuris sujungė tautą 1991-aisiais, ir siekiame pademonstruoti, kad esminiais klausimais mes esame vieningi. Taip prisimenami ne tik skaudūs trisdešimties metų senumo įvykiai, bet ir mūsų pačių susitelkimas, vienybė bei bendrystės šiluma.

Rūta Averkienė,
Varėnos rajono savivaldybės administracijos
Bendrojo skyriaus vyr. specialistė,
tel. (8 310) 31 980, 8 614 99 144, el. paštas ruta.averkiene@varena.lt .
2021-01-13T10:15:00+00:00