/Varėnos rajone vykusi akcija „Apsaugok mane“ buvo sėkminga
2018 m. spalio 5 d.

Varėnos rajone vykusi akcija „Apsaugok mane“ buvo sėkminga

Rugsėjo mėnesį Varėnos rajone, kaip ir visoje Lietuvoje, vyko jau tradicija tapusi saugaus eismo akcija „Apsaugok mane“. Jos iniciatorė, asmens draudimo apsaugą visiems šalies moksleiviams suteikianti bendrovė „Lietuvos draudimas“ kartu su Varėnos rajono savivaldybe ragino eismo dalyvius kelyje būti itin atidžius ir atsargius.

Varėnos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Vilma Miškinienė ir AB „Lietuvos draudimas“ Dzūkijos skyriaus vadovė Alma Visockienė 2016 m. rugpjūčio 9 d. pasirašė sutartį dėl Varėnos rajono savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų mokinių Asmens draudimo (draudimo nuo nelaimingų atsitikimų) akcijos „Apsaugok mane“ metu. Draudimo laikotarpis – nuo 2018 m. rugsėjo 1 d. iki 2018 m. rugsėjo 30 d.

Savivaldybė savo lėšomis iki rugpjūčio 25 d. prie Varėnos bei Matuizų miesto mokyklų esančias trylika perėjų pažymėjo specialiu „Apsaugok mane“ ženklu, o „Lietuvos draudimas“ kiekvieną mokyklinio amžiaus vaiką nuo nelaimingų atsitikimų kelyje nemokamai apdraudė 5 tūkst. eurų. „Lietuvos draudimo“ moksleiviams suteikiamas asmens draudimas galiojo visoje Lietuvoje ištisą parą visą rugsėjo mėnesį.

Vairuotojai, kaip valdantys padidintos rizikos transporto priemones, buvo raginami būdami kelyje pagalvoti ne tik apie savo, bet ir apie pėsčiųjų veiksmus, ypatingą dėmesį skirti jauniesiems eismo dalyviams, kurie ne visada apgalvoja savo veiksmus gatvėje ir tam tikrais atvejais yra linkę pasielgti spontaniškai.

Moksleiviui, kuris keliavo pėsčiomis ar važiavo dviračiu, patekus į eismo įvykį, jo tėvai ar globėjai turėjo apie tai pranešti „Lietuvos draudimui“ telefonu 1828. Galima pasidžiaugti, jog skambinti niekam nereikėjo, nes eismo įvykių, kuriuose būtų nukentėję mokiniai, Varėnos rajone nebuvo.

„Lietuvos draudimo“ inicijuota akcija „Apsaugok mane“ vyksta nuo 2000-ųjų ir yra tapusi rudens tradicija. Jos metu kartu su šalies policijos atstovais rengiamos edukacinės iniciatyvos, skirtos mažiesiems eismo dalyviams, ir įgyvendinamos kitos saugaus eismo priemonės, kuriomis siekiama pagerinti avaringumo situaciją Lietuvos keliuose.

 

Rūta Averkienė,
Varėnos rajono savivaldybės administracijos
Bendrojo skyriaus vyr. specialistė,
tel. (8 310) 31 980, 8 614 99 144, el. paštas ruta.averkiene@varena.lt .

 

2018-10-22T11:00:59+00:00