/Varėnos rajono savivaldybė apdovanota „Auksine krivūle“
2018 m. spalio 17 d.

Varėnos rajono savivaldybė apdovanota „Auksine krivūle“

Minint Lietuvos vietos savivaldos dieną, Vilniuje „Auksinės krivūlės“ apdovanojimais už ryškiausias iniciatyvas ir darbus pagerbtos Lietuvos savivaldybės. Varėnos rajono savivaldybė ,,Auksine krivūle” nominuota už santuokų registravimą reprezentacinėse vietose. Šią nominaciją įsteigė ir Varėnos rajono savivaldybę pastebėjo Teisingumo ministerija. Šventinio renginio metu „Auksinę krivūlę“ ir teisingumo ministro Elvino Jankevičiaus pasirašytą diplomą Varėnos rajono savivaldybės merui Algiui Kašėtai įteikusi ir pasveikinusi teisingumo viceministrė Irma Gudžiūnaitė juokaudama sakė, jog ši krivūlė varėniškiams įteikiama už meilę. „Jau kelis metus jaunavedžiai gali rinktis, kur įregistruoti santuoką. Ir jie renkasi pačias gražiausias Lietuvos vietas. Šiandien galime įvardinti – nors Varėnos rajone grybų ir nebuvo, bet santuokų užderėjo. Jos Varėnos rajono reprezentacinėse vietose buvo registruojamos gausiai. Sveikiname!“.

Varėnos rajono savivaldybės meras Algis Kašėta, atsiimdamas garbingą apdovanonjimą, pažymėjo: „ Iš tikro labai džiugu, kad šiuose apdovanojimuose pirmą kartą atkreiptas dėmesys į civilinę metrikaciją. Didžiuojuosi, kad Varėnos rajono savivaldybėje turim labai profesionalių darbuotojų ir turim laisvę tuoktis ten, kur panorėję. Mielai kviečiame į Varėnos kraštą visus norinčius tuoktis. Atvažiuokit, jūsų paslaugoms Merkinės piliakalnis, Merkinės apžvalgos bokštas, Liškiava, Lavyso ežero pakrantės, „Ūlos akis“,  puikios kaimo turizmo sodybos ir daugybė kitų gražių mūsų rajono vietų. Mielai kviečiame“.

Santuokas jau trisdešimt metų registruojanti Varėnos rajono savivaldybės administracijos Teisės ir civilinės metrikacijos skyriaus vyr. specialistė Rūta Aganauskienė sako, kad pastaraisiais metais, kai jaunavedžiai  turi galimybę rinktis sau patinkančią vietą registruoti santuoką, šiai iškilmingai ceremonijai tikrai daug jaunųjų renkasi gražiausias Varėnos krašto vietas. „Džiugu, kad mūsų krašto grožį pamato ir renkasi jaunavedžiai ne tik iš mūsų rajono, bet ir iš visos Lietuvos. Nors pasitaiko atvejų, kai per vieną dieną tenka registruoti santuokas net trijose Varėnos rajono vietose, bet džiugu matyti, kaip jaunavedžiai ir jų svečiai džiaugiasi atradę įspūdingas vietas. Ypač smagu, kai registruojant santuoką tenka matyti, jog vestuvės vyks pagal senąsias dzūkų tradicijas. Tokios vestuvės šią vasarą buvo etnografiniame Žiūrų kaime. Prasminga, kai jaunieji šiemet, kai švenčiame Lietuvos valstybės šimtmetį, pasipuošia tautiniais kostiumais. Aš taip pat registruodama santuoką dažnai pasipuošiu tautiniu kostiumu“, – džiaugiasi R. Aganauskienė.

Lietuvos savivaldybių asociacija (LSA) jau tryliktus metus organizuoja šiuos  renginius, kuriuose svarbiausi Lietuvoje savivaldos apdovanojimai įteikiami labiausiai tais metais nusipelniusioms savivaldybėms. 2018 metais „Auksinės krivūlės“ apdovanojimus įsteigė, paskelbė savo įsteigtų nominacijų laureatus ir įteikė joms apdovanojimus keturiolika šalies ministerijų, Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje, Lietuvos verslo konfederacija bei Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba. Renginio metu taip pat buvo pagerbti trys labiausiai savivaldai nusipelnę asmenys. Už ypatingus nuopelnus Lietuvos savivaldai, jos plėtrai ir stiprinimui buvo įteikti „Auksinės krivūlės riterio“ apdovanojimai.

Iškilmingą renginį vedė žurnalistė Eglė Daugėlaitė. Apdovanojimų metu šventės dalyviams koncertavo įvairūs šalies chorai bei garsūs atlikėjai: Violeta ir Vilius Tarasovai, Evelina Sašenko, Vaida Genytė, grupė „Rondo“.

 

Rūta Averkienė,
Varėnos rajono savivaldybės administracijos
Bendrojo skyriaus vyr. specialistė,
tel. (8 310) 31 980, 8 614 99 144, el. paštas ruta.averkiene@varena.lt .

 

2018-10-23T12:09:22+00:00