/Varėnos rajono savivaldybė bendradarbiaus su Armėnijos Respublikos Diližano miestu
2018 m. spalio 1 d.

Varėnos rajono savivaldybė bendradarbiaus su Armėnijos Respublikos Diližano miestu

Varėnos rajono savivaldybė tiesia naujus bendradarbiavimo tiltus su užsienio savivaldybėmis. Rugsėjo 28 d. pasirašytas ketinimo užmegzti bendradarbiavimo ryšius protokolas su Armėnijos Respublikos Diližano (Dilijan) miestu. Šį protokolą pasirašė Varėnos rajono savivaldybės meras Algis Kašėta ir Armėnijos Diližano miesto meras Armenas Santrosyanas.

Šio protokolo pasirašymas – gera abiejų savivaldybių bendradarbiavimo pradžia. Bus siekiama naudingo tarpusavio bendradarbiavimo ekonomikos ir verslo, valdymo ir savivaldos, švietimo ir mokslo, sveikatos ir socialinės apsaugos, aplinkosaugos, kultūros, sporto ir turizmo, jaunimo reikalų srityse. Vėliau šiose srityse planuojama sudaryti draugystės ir bendradarbiavimo sutartį.

Naujojo miesto partnerio vadovai pirmai pažinčiai buvo pakviesti į Grybų šventę. Susitikime, kuris vyko Varėnos rajono savivaldybėje, dalyvavo užmezgant šiuos ryšius tarpininkavęs Armėnijos Respublikos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Tigranas Mkrtchyanas, konsulas Misakas Balajanas, Armėnijos Respublikos Diližano miesto meras Armenas Santrosyanas, administracijos direktorius Ara Martirosyanas bei Varėnos rajono savivaldybės vadovai. Susitikimo metu jie kalbėjo apie draugiškus Lietuvos ir Armėnijos ryšius bei  aptarė abiejų savivaldybių ekonominę ir demografinę situaciją.

Meras Algis Kašėta pasidžiaugė, kad savivaldybė įgijo dar vieną naują miestą partnerį, kuris yra tolimas geografiniu požiūriu, tačiau artimas savo istorija bei draugiškai nusiteikęs. „Mes pasirengę bendradarbiauti ir draugauti socialinėje, švietimo, kultūros, sporto ir kitose srityse. Tikimės, kad rasime panašių bendradarbiavimo temų ir būsimi projektai bus naudingi abiem savivaldybėm“, – susitikimo metu pažymėjo meras Algis Kašėta. Svečiams Varėnos rajonas buvo pristatytas įdomiu ir informatyviu filmuku.

Armėnijos ambasadorius Tigranas Mkrtchyanas kalbėjo apie tai, jog jam, kaip Armėnijos diplomatiniam atstovui, yra labai svarbu ir malonu, kad draugiški santykiai tarp Armėnijos ir Lietuvos plėtojami  užmezgant naujas bendradarbiavimo formas su Lietuvos  savivaldybėmis.  Prasidedantis bendradarbiavimas su Varėnos rajono savivaldybe, pasak ambasadoriaus, yra taip pat labai svarbus žingsnis tų draugiškų santykių tarp abiejų šalių puoselėjime.

Diližano miesto meras Armenas Santrosyanas, pristatydamas savo miestą, kalbėjo, jog turi rimtų ketinimų bendradarbiauti ir pasidžiaugė, kad bendradarbiaus būtent su Varėnos rajono savivaldybe. Svečias pažymėjo, jog iš pradžių būtų galima bendradarbiauti kultūros ir sporto srityse, o vėliau įgyvendinti ir kitų sričių bendrus projektus. Šiaurės Armėnijos dalyje esantis Diližano miestas yra svarbus šalies kurortas, kuriame išvystytas turizmas ir amatai, yra nacionalinis parkas, veikia muziejus, meno galerija.

Grybų šventėje sudalyvavę Armėnijos ambasados ir Diližano miesto vadovai patikino, jog ši šventė jiems buvo gera pažintis su Varėnos krašto savitumu bei nuoširdžiais ir svetingais žmonėmis. O Grybų šventės dalyviai turėjo puikią progą paklausyti gražios egzotiškos armėnų muzikos, kurią atliko muzikantai iš Kalnų Karabacho sostinės Stepanokerto – ansamblis „Sayat Nova“: orkestro „Sayat Nova“ meno vadovas Levonas Sardaryanas, koncertmeisteris Hakobas Khalatyanas ir Rudikas Hayrapetyanas.

Rūta Averkienė,
Varėnos rajono savivaldybės administracijos
Bendrojo skyriaus vyr. specialistė,
tel. (8 310) 31 980, 8 614 99 144, el. paštas ruta.averkiene@varena.lt .

 

 

 

 

2018-10-07T10:52:47+00:00