/Varėnos rajono savivaldybė bendradarbiaus su Ukrainos Kamjankos rajono savivaldybe
2018 m. spalio 2 d.

Varėnos rajono savivaldybė bendradarbiaus su Ukrainos Kamjankos rajono savivaldybe

Varėnos rajono savivaldybė plėtoja tarptautinius bendradarbiavimo ryšius su užsienio šalių savivaldybėmis. Rugsėjo 28 d. pasirašytas ketinimo užmegzti bendradarbiavimo ryšius protokolas su Ukrainos Kamjankos rajono savivaldybe. Šį protokolą pasirašė Varėnos rajono savivaldybės meras Algis Kašėta ir Kamjankos rajono tarybos pirmininkas Sergijus Sundukovas.

Varėnos rajono savivaldybėje vykusiame susitikime dalyvavo Varėnos rajono savivaldybės meras Algis Kašėta, mero pavaduotojas Giedrius Samulevičius, administracijos direktorius Alvydas Verbickas, direktoriaus pavaduotoja Vilma Miškinienė, o iš svečių pusės – Kamjankos rajono tarybos pirmininkas Sergijus Sundukovas bei Kamjankos rajono tarybos nariai Vitalijus Puchir ir Konstantinas Tamko. Susitikimo metu jie kalbėjo apie draugiškus Lietuvos ir Ukrainos ryšius, aptarė ekonominę situaciją.

Meras Algis Kašėta, pasveikindamas miesto partnerio vadovus su būsimo bendradarbiavimo pradžia, pasidžiaugė, jog savivaldybė įgijo dar vieną naują miestą partnerį, kuris yra artimas savo istorija bei draugiškai nusiteikęs. „Varėnos rajono savivaldybė turės pirmąjį miestą partnerį Ukrainoje ir galės plėtoti abiems pusėms naudingus ryšius“. Jis pažymėjo, kad pirmai pažinčiai svečiai buvo pakviesti į Grybų šventę, jog turėtų galimybę labiau pažinti Varėnos krašto tradicijas, kultūrą ir žmones. Svečiams Varėnos rajonas buvo pristatytas įdomiu ir informatyviu filmuku.

Kamjankos rajono tarybos pirmininkas Sergijus Sundukovas dėkojo varėniškiams už sutikimą bendradarbiauti, nes kol kas Kamjankos miestas neturi nė vieno miesto partnerio užsienio šalyse, ir tai, pasak jo, bus labai naudinga tarptautinio bendradarbiavimo pradžia. Jis pažymėjo, kad tikrai turės ko pasimokyti iš varėniškių, nes labai nori perimti Europos Sąjungos šalies  patirtį įvairiose srityse.

„Mums reikia plėstis,  Ukrainą į naują lygį išvesti, kad būtume įdomūs, konkurencingi tarptautinėje rinkoje. Todėl turime stengtis užmegzti kuo glaudesnius ryšius su Europos Sąjungos šalių savivaldybėmis, semtis iš jų patirties. Džiaugiamės, kad pirmoji savivaldybė, su kuria bendradarbiausime, yra Varėna. Dėkojame, kad sutikote bendradarbiauti“, – kalbėjo S. Sundukovas.

Svečias pristatė rajoną, kuriam vadovauja. Kamjanka – rajono centras. Miestas išsidėstęs 62 km atstumu nuo srities centro – Čerkasų miesto, greta Kijevo-Donecko greitkelio. Kamiankoje yra mašinų gamykla, turinti didelį techninį potencialą ir unikalią gamybinę bazę, vykdo naujos produkcijos, skirtos įvairioms pramonės šakoms, masinę gamybą, pristatymą ir paleidimą. Mieste yra licėjus ir 3 vidurinės mokyklos, 4 muziejai.

„Mes pasirengę bendradarbiauti ir draugauti socialinėje, švietimo, kultūros, sporto ir kitose srityse. Tikimės, kad rasime panašių bendradarbiavimo temų ir būsimi projektai bus naudingi abiem savivaldybėm“, – susitikimo metu pažymėjo meras Algis Kašėta.

Šio protokolo pasirašymas – gera abiejų savivaldybių bendradarbiavimo pradžia. Bus siekiama naudingo tarpusavio bendradarbiavimo ekonomikos ir verslo, valdymo ir savivaldos, švietimo ir mokslo, sveikatos ir socialinės apsaugos, aplinkosaugos, kultūros, sporto ir turizmo, jaunimo reikalų srityse. Vėliau šiose srityse planuojama sudaryti draugystės ir bendradarbiavimo sutartį.

Susitikimo metu kalbėta apie tai, jog iš pradžių būtų galima bendradarbiauti  kultūros, sporto ir turizmo srityse – keistis meno kolektyvų pasirodymais, organizuoti ekskursijas bei rengti draugiškas sporto varžybas.

Grybų šventėje sudalyvavę Kamjankos rajono tarybos vadovai patikino, jog ši šventė jiems buvo gera pažintis su Varėnos krašto savitumu bei nuoširdžiais ir svetingais žmonėmis.

 

Rūta Averkienė,
Varėnos rajono savivaldybės administracijos
Bendrojo skyriaus vyr. specialistė,
tel. (8 310) 31 980, 8 614 99 144, el. paštas ruta.averkiene@varena.lt .

2018-10-12T10:39:19+00:00