/Varėnos rajono savivaldybė jungiasi prie Susigiminiavusių miestų solidarumo akcijos, skirtos palaikyti Baltarusiją
2021 m. vasario 5 d.

Varėnos rajono savivaldybė jungiasi prie Susigiminiavusių miestų solidarumo akcijos, skirtos palaikyti Baltarusiją

Baltarusijos opozicija kviečia prisijungti prie vasario septintąją rengiamos Tarptautinės solidarumo su Baltarusija dienos – Susigiminiavusių miestų solidarumo akcijos. LR Užsienio reikalų ministerija palaiko ir kviečia Lietuvos savivaldybes (ne tik turinčias partnerius Baltarusijoje) jungtis prie šios iniciatyvos, rodančios solidarumą su Baltarusijos žmonėmis jų kovoje už demokratiją ir laisvę.

Varėnos rajono savivaldybė palaiko vasario 7 d. rengiamą Susigiminiavusių miestų solidarumo akciją. Prisijungiant prie šios akcijos, Baltarusijos tautinės vėliavos spalvomis papuošti savivaldybės administracinio pastato langai ir miesto centre esantys akcentai.

„Mes, varėniškiai, taip pat jungiamės prie Susigiminiavusių miestų solidarumo akcijos ir palaikome Baltarusijos, ypatingai mūsų miesto partnerio Ščiučino, žmones jų Laisvės kelyje. Tikimės, kad Lietuvos bei kitų šalių palaikymas padės baltarusiams apginti demokratines vertybes ir savo Laisvę. Varėnos krašto žmonės susijungė į gyvą grandinę  pademonstruodami vienybę su baltarusių tauta, kovojančia už savo laisvę, ir praeitą vasarą vykusioje vienybės akcijoje „Už laisvą Baltarusiją“, – pažymi meras Algis Kašėta. Varėnos rajono savivaldybė su Baltarusijos Ščiučino rajonu bendradarbiauja jau daugiau kaip dešimt metų.

 Susigiminiavusių miestų solidarumo akciją ketina rengti ir daugelis Europos Sąjungos šalių. Tai ypač svarbu, nes Solidarumo su Baltarusija diena įgavo ir tarptautinį pobūdį, yra plačiai palaikoma tarptautinės bendruomenės.

 

Rūta Averkienė,
Varėnos rajono savivaldybės administracijos
Bendrojo skyriaus vyr. specialistė,
tel. (8 310) 31 980, 8 614 99 144, el. paštas ruta.averkiene@varena.lt .
2021-02-05T15:55:50+00:00