/Varėnos rajono savivaldybėje atidaryta vaikų iš Ukrainos piešinių paroda
2022 m. lapkričio 24 d.

Varėnos rajono savivaldybėje atidaryta vaikų iš Ukrainos piešinių paroda

Varėnos rajono savivaldybės pirmojo aukšto fojė atidaryta jaunųjų menininkų iš Ukrainos, Horodoko miesto, piešinių paroda. Šie meniški ir labai nuoširdūs ukrainiečų vaikų piešiniai – dovana Varėnos miestui ir jo žmonėms. Juos Varėnos rajono savivaldybei atvežė Horodoko miesto meras Volodymyr’as Remeniak’as šių metų rugsėjo mėnesį. Su šiuo miestu Varėnos rajono savivaldybė pasirašė ketinimo užmegzti bendradarbiavimo ir draugystės ryšius protokolą.

„Kai ginklai žvanga, mūzos tyli“, – sakydavo romėnai. Šiems laikams jų patarlė  nebegalioja.  Juk ir karo metais vyksta meninis gyvenimas, menas tampa ir terapija, ir ginklu. Tai puikiai liudija ši nuostabi piešinių paroda. Nors Ukrainoje rusų karo ginklai žvanga labai garsiai, tačiau ten, net ir didžiausiame pavojuje su savo šeimomis  gyvenantys vaikai svajoja apie taikų savo šalies dangų, laimingą vaikystę ir savo svajones išreiškia piešiniuose.

Atidarant parodą jautria smuiko melodija nuskambėjo Ukrainos himnas, kurį sugrojo jaunasis smuikininkas iš Ukrainos, Varėnos Jadvygos Čiurlionytės mokinys Sergejus Ševčenko. Jis su tėvais nuo balandžio mėnesio laikinai gyvena Varėnoje.

Varėnos rajono savivaldybės meras Algis Kašėta Horodoko miesto vaikams padėkojo už labai nuoširdžius piešinius. „Nuostabūs piešiniai sušildė sodriomis spalvomis  ir savo tematika – širdutėmis, drugeliais, Lietuvos ir Ukrainos simboliais. Šiandien  savivaldybėje nuskambėjo šiuo metu pasaulyje labiausiai žinomas Ukrainos himnas, jis skamba ir Kijevo metro, ir futbolo stadionuose, ir slėptuvėse, kur Ukrainos žmonės slepiasi nuo bombardavimų ir apšaudymų. Ačiū Sergejui už jautriai atliktą savo šalies himną. Baisiausia, kad karas Ukrainoje palietė ir vaikus, šimtai jų yra nužudyti, o tūkstančiai neteko savo pastogės ir buvo priversti palikti savo šalį. Ši savivaldybėje atidaryta ukrainiečių vaikų piešinių paroda – mūsų solidarizavimo su Ukrainos žmonėmis ženklas. Artimiausiame Tarybos posėdyje teiksime sprendimo projektą dėl pritarimo bendradarbiavimo sutarčiai tarp Lietuvos Respublikos Varėnos rajono savivaldybės ir Ukrainos Lvivo srities Horodoko miesto savivaldybės. Taip pat Horodoko miesto žmonėms dovanosime autobusiuką ir elektros generatorius. Tai bus mūsų kukli pagalba ir palaikymas nuo Rusijos agresijos kenčiančio Horodoko miesto žmonėms jų kovoje už Laisvę. Dažniausiai bendradarbiavimas prasideda nuo kultūros, tad tikimės, jog ši paroda yra pirmas žingsnis prasmingos ir tikslingos draugystės link“, – pažymėjo meras. Jis taip pat padėkojo jaunajam smuikininkui Sergejui, pabendravo parodos atidaryme dalyvavusiais su jo tėvais bei kitais Varėnoje laikinai gyvenančiais ukrainiečiais.

Varėniškius nuotoliniu būdu pasveikino ir už paramą bei palaikymą padėkojo piešinių autoriai – Horodoko miesto vaikai.

Maloniai kviečiame varėniškius ir miesto svečius ateiti į savivaldybę ir pasigrožėti vaikų piešiniais bei palaikyti ne tik Horodoko, bet ir visos Ukrainos žmones jų kovoje už Laisvę!

Rūta Averkienė,
Varėnos rajono savivaldybės administracijos
Bendrojo skyriaus vyr. specialistė,
tel. (8 310) 31 980, 8 614 99 144, el. paštas ruta.averkiene@varena.lt .
2022-11-24T17:36:40+00:00