/Varėnos rajono savivaldybėje lankėsi Visagino savivaldybės vadovai
2019 m. gruodžio 2 d.

Varėnos rajono savivaldybėje lankėsi Visagino savivaldybės vadovai

Varėnos rajono savivaldybėje su darbo vizitu lankėsi  Visagino savivaldybės meras Erlandas Galaguz ir administracijos direktorius Virginijus Bukauskas. Jų apsilankymo tikslas – iš varėniškių pasisemti patirties įveiklinant savivaldybei priklausančius pastatus. Visaginiečius sudomino Varėnos rajono savivaldybės praktika išnuomojant buvusios Valkininkų vaikų ligoninės „Pušelė“ ir Merkinės dvarvietės pastatus. Susitikime su svečiais iš Visagino dalyvavo Varėnos rajono savivaldybės meras Algis Kašėta, administracijos direktorius Alvydas Verbickas, Turto valdymo skyriaus vedėjas Egidijus Zaleskis ir jo pavaduotoja Violeta Valūnienė.

Visagino savivaldybės meras Erlandas Galaguz informavo, kad Visagino savivaldybė yra perėmusi buvusį Ignalinos atominės elektrinės reabilitacijos centrą – šešių hektarų plote išsidėsčiusius penkis pastatus, dėl kurio išlaikymo patiria nemažus nuostolius. Jis pažymėjo, jog šiuo metu pastatams ieško investuotojų ir klausė patarimo, ar geriau pasirinkti koncesijos, ar nuomos sutartį.

Varėnos rajono savivaldybės meras Algis Kašėta kalbėjo apie savivaldybės patirtis ieškant investuotojų Varėnos rajono savivaldybei priklausantiems laisviems pastatams. Jis trumpai apžvelgė, kaip vyko nuomos konkursai dėl Valkininkų vaikų ligoninės „Pušelė“ ir Merkinės dvarvietės pastatus. Mero teigimu, Merkinės dvarvietės pastatams iš pradžių taikyta koncesijos sutartis iš tikrųjų nepasiteisino, nes tai pernelyg sudėtingas procesas.

Abiejų savivaldybių vadovai aptarė nuo šių metų spalio 1 d. įsigaliojusią įstatymo redakciją, kurioje numatyta, kad tiek valstybės, tiek savivaldybių turtas nuomojamas ne ilgesniam kaip 10 metų laikotarpiui. Šis įstatymo pakeitimas savivaldybėms yra labai nepalankus, nes vargu ar investuotojas norės nuomoti pastatus tokiam trumpam laikotarpiui.

Susitikimo metu taip pat buvo aptarti komunalinių atliekų, vandentvarkos bei kiti savivaldybėms aktualūs klausimai. Varėnos rajono savivaldybės vadovai pasiūlė visaginiečiams, kad  jeigu iškyla kokių nors klausimų,  kreiptis į juos arba tiesiog į savivaldybės specialistus.

 

Rūta Averkienė,
Varėnos rajono savivaldybės administracijos
Bendrojo skyriaus vyr. specialistė,
tel. (8 310) 31 980, 8 614 99 144, el. paštas ruta.averkiene@varena.lt .
2019-12-02T17:00:56+00:00