/Varėnos socialinių paslaugų centro kieme organizuojama socialinė akcija „Aš ir Tu – tai MES!!!“
2019 m. gruodžio 1 d.

Varėnos socialinių paslaugų centro kieme organizuojama socialinė akcija „Aš ir Tu – tai MES!!!“

Gruodžio 3 d. 11 val. Varėnos socialinių paslaugų centro kieme organizuojama socialinė akcija „Aš ir Tu – tai MES!!!“. Ji skirta Tarptautinei neįgaliųjų žmonių dienai. Kviečiame ateiti visus, kurie neabejingi socialinės atskirties mažinimui tarp neįgaliųjų ir negalios neturinčių. Tam, kad kartu sukurtume „gyvą“ simbolį „Neįgalusis“.

Socialinės akcijos „Aš ir Tu – tai MES!!!“ tikslas – mažinti atskirtį tarp negalios paliestų bei nepaliestų žmonių, didinti bendruomeniškumą, inkliuziją, vienybę Lietuvoje bei Europoje. Šia akcija kviečiame visuomenę jungtis ir pasakyti, kad „Aš” – neįgalieji ir jų artimieji, „Tu” – asmenys, neturintys negalios arba artimo sąlyčio su ja ir „Mes” – lygiateisiai bendros visuomenės piliečiai, galintys ir turintys turėti teisę nesijausti kitokiu nei kiti. Juk bendrystė suteikia abipusio džiaugsmo ir didžiulį troškimą tobulėti.

KAM TO REIKIA?

Kai kiekvieną dieną vyksta kova su turima negalia, kai nuolatos tenka kovoti dėl savo teisių, kovoti su kasdieniais rūpesčiais, rutina, neteisybe, tolerancijos stoka neįgaliųjų, jų artimųjų, globėjų atžvilgiu. Norisi būti pilnaverčiu visuomenės nariu, bet negali juo tapti, švietimo sistema, darbo rinka, tampa neįveikiama kliūtimi – visa tai skaudina ne tik pačius neįgaliuosius, bet ir jų artimuosius, globėjus.

Vos ne kiekvieną dieną tenka susidurti su žmonių (žmonių neturinčių negalės) neigiamu požiūriu į negalios „apdovanotus“ asmenis. Ar neįgalieji ir jų artimieji, globėjai ne žmonės? Jie taip pat nori mokytis, dirbti, kurti šeimas, tobulėti – nori tiesiog GYVENTI, o ne EGZISTUOTI.

Nei vienas neįgalus nepasirinko būti neįgaliu, nei vienas neįgalusis nėra kaltas dėl savo negalios, tačiau ne visi žmonės tai supranta, deja…

Šia akcija siekiama, kad pasaulyje išnyktų sienos tarp negalios turinčių ir jų neturinčių žmonių, nebeliktų patyčių, nevilties, baimės būti nesuprastam, atskirtam nuo visuomenės, kad artimiesiems auginantiems ypatingus žmones neplyštų iš skausmo širdis, kai mato, kaip jų brangūs žmonės kenčia. Visa širdimi norisi, kad šie žmonės nesigėdytų savęs, savo negalios, nekiltų klausimų: kodėl aš esu neįgalus​? Kodėl aš esu kitoks nei kiti ir manęs nepriima?

Siekiama, kad šie ypatingi žmonės neužsidarytų lyg kokie nusikaltėliai, juk negalia nėra nusikaltimas.

Prie akcijos kviečiamos jungtis miestų, miestelių, rajonų savivaldybės, švietimo ir ugdymo įstaigos, NVO organizacijos, asociacijos, verslo įmonės, žiniasklaidos atstovai, geros valios žmonės, kurie, tikime, yra neabejingi neįgaliųjų inkliuzijai ir svarbu, kad Lietuvoje ir Europoje būtų gera gyventi visiems, nes „Aš ir Tu – tai MES!!!“

Ketvirtus metus iš eilės akcijos globėjas – LR Prezidentas Valdas Adamkus.

Akcijos tikslai:

 • Mažinti atskirtį tarp negalios paliestų bei nepaliestų žmonių Lietuvoje ir Europoje.
 • Didinti bendruomeniškumą, inkliuziją, vienybę Lietuvoje ir Europoje.
 • Skatinti toleranciją neįgaliųjų, jų artimųjų, globėjų atžvilgiu.
 • Ugdyti, formuoti objektyvią visuomenės nuomonę apie neįgaliuosius, jų artimuosius, globėjus.
 • Skatinti tarpusavio bendravimą ir bendradarbiavimą.
 • Vykdyti bendradarbiavimą tarp įvairių bendruomenės atstovų.
 • Inicijuoti akcijos tęstinumą ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje.

Akcijos uždaviniai:

 • Sukurti „gyvą“ ženklą „Neįgalusis“ skirtingų miestų, miestelių, įstaigų, organizacijų viešose vietose Tarptautinės žmonių su negalia dienos proga.
 • Mokyti tolerancijos, pilietiškumo tarp įvairių bendruomenės atstovų, skatinti tarpusavio bendravimą ir bendradarbiavimą.
 • Suorganizuoti renginį akcijos pristatymui.
 • Inicijuoti akcijos tęstinumą ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje.

Akcijos rekomendacijų įgyvendinimo planas:

 • Susiburti organizacinę komandą savo mieste, miestelyje, įstaigoje, organizacijoje, kuri bus atsakinga už socialinės akcijos „Aš ir Tu – tai MES!!!“ 2019 įgyvendinimą savo aplinkoje.
 • Kiekvienas miestas, miestelis, įstaiga, organizacija dalyvaujanti šioje akcijoje turėtų deleguoti atsakingą asmenį, kuris informuotų socialinės akcijos koordinatorius apie vykdomą akciją jų aplinkoje.
 • Kiekvienam dalyvaujančiam miestui, miesteliui, įstaigai, organizacijai šioje akcijoje rekomenduojama išsirinkti ambasadorių savo aplinkoje. Ambasadorius gali būti sportininkas, aktyvus visuomenės veikėjas ir kiti vieši asmenys. Ambasadoriumi gali būti ne vienas žmogus. Jų veikla – informacijos skleidimas apie vykdomą akciją, pritraukimas, kuo daugiau organizacijų, miesto, miestelio gyventojų, kurie dalyvaus akcijoje.
 • Rekomenduojama išsirinkti vietovę ar patalpą, kurioje bus kuriamas „gyvas“ (iš žmonių) simbolis „Neįgalusis“.
 • Rekomenduojame susikurti socialiniame tinkle facebook renginį (EVENTĄ) socialinė akcija „Aš ir Tu – tai MES!!!“ 2019 (MIESTAS), (jei yra turima facebook paskyra).          Rekomenduojama, kad renginyje (EVENTE) sukeltumėte tiesiogines transliacijas (LIFE) iš akcijos.
 • Rekomenduojama akciją jungti su tą dieną vykstančiais renginiais mieste, miestelyje, įstaigoje, organizacijoje, kad pritraukti daugiau žmonių.
 • Išdidinti simbolį „Neįgalusis“ (akcijos dieną pažymėti simbolio kontūrą, kad būtų lengviau koordinuoti veiksmą. Simbolio trafaretą galima sukurti pavyzdžiui iš bokštelių, lipnios juostos, purškiamų dažų, kreidelių ir kitų priemonių (ženklą prisegame).
 • Suorganizuoti foto, vaizdo įrangą bei žmones, kurie fotografuos, filmuos, o vėliau medžiagą sukels į nurodytą serverį.
 • Akcija vykdoma tą pačią dieną ir valandą visoje Lietuvoje ir Europoje (Lietuvos laiku).
 • Sustojus į „Neįgalusis“ simbolį tą pačią valandą visoje Lietuvoje, Europoje suskamba akcijos himnas – Juliaus Omertos daina „Tu gali“ .

Registracija el. p. asirtutaimes@gmail.com iki š. m. gruodžio 1 dienos (REGISTRACIJA BŪTINA)

Akcijos koordinatorius – Šiaulių miestas. Dėl detalesnės informacijos kreiptis el. p. asirtutaimes@gmail.com arba tel. nr. +37060789887 (Edita Navickienė).

 Informaciją apie akciją suteiks ir Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Viltis“ Varėnos padalinio  pirmininkė Nijolė Versockienė, tel. Nr. 8 616 46 825.

Parengta pagal akcijos organizatorių pateiktą informaciją.

Rūta Averkienė,
Varėnos rajono savivaldybės administracijos
Bendrojo skyriaus vyr. specialistė,
tel. (8 310) 31 980, 8 614 99 144, el. paštas ruta.averkiene@varena.lt .

 

2019-12-02T17:38:03+00:00