/Varėnos socialinių paslaugų centro kieme organizuojama socialinė akcija „Aš ir Tu – tai MES!!!“
2018 m. lapkričio 28 d.

Varėnos socialinių paslaugų centro kieme organizuojama socialinė akcija „Aš ir Tu – tai MES!!!“

Lapkričio 30 d. 13 val. Varėnos socialinių paslaugų centro kieme organizuojama socialinė akcija „Aš ir Tu – tai MES!!!“. Ji skirta Gruodžio 3-ajai Tarptautinei neįgaliųjų žmonių dienai. Dar 1983 m. buvo pradėta aktyviai supažindinti plačiąją visuomenę su žmonių turinčių negalią problemomis, ginti jų teises bei kovoti už draugišką, saugią, įtraukią jiems aplinką. Bemaž po dešimt metų, 1992 m. pabaigoje, Jungtinių Tautų Organizacija paskelbė gruodžio 3-ąją Tarptautine neįgaliųjų žmonių diena, kurios metu Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, organizuojami renginiai, skirti atkreipti dėmesį į pagalbą neįgaliesiems.

Graži bei prasminga iniciatyva „Aš ir Tu – tai MES“ prasidėjo 2016 metais. Idėjos autorė – Vidmantė Raustytė. Tąkart akcijoje dalyvavo 18 bendruomenių iš skirtingų Savivaldybių! Šiais metais VŠĮ „Baltijos ugdymo centras“ (projektų vadovė Žydrė Gedrimaitė) bei Labdaros ir paramos fondas „Algojimas“ (vadovė Aušra Stančikienė) kviečia visus jungtis prie socialinės akcijos „Aš ir Tu – tai MESׅ“. Šia akcija iniciatoriai kviečia visuomenę jungtis ir pasakyti, kad „“ – neįgalieji ir jų artimieji, „Tu“ – asmenys, neturintys negalios arba artimo sąlyčio su ja ir „Mes“ – lygiateisiai bendros visuomenės piliečiai, galintys ir turintys turėti teisę nesijausti kitokiu nei kiti. Juk bendrystė suteikia abipusio džiaugsmo ir didžiulį troškimą tobulėti.

Nacionalinės akcijos organizatoriai ir koordinatoriai – LPF „Algojimas“ ir VŠĮ „Baltijos ugdymo centras“  kviečia visus, kurie tiki bendrystės galia siekiant socialinės atskirties mažinimo tarp neįgaliųjų ir negalios neturinčių, šių metų gruodžio 3 dieną (sekmadienį) 13.00 val. į skirtingų miestų ir miestelių viešąsias erdves, ar kitas bendruomenės susibūrimo vietas, kad visi kartu sukurtume „gyvą“ skulptūrą – akcijos ženklą. Ženklas simbolizuoja žmonių su negalia, negalios neturinčiųjų bendrystę ir pagalbą vienas kitam, yra atpažįstamas ir pripažįstamas socialiai atsakingų įmonių (ĮSA).

Kiekviename mieste kviečiame fotografuoti bei filmuoti visą veiksmą ir galutinius išpildytus simbolius kelti į akcijos puslapį https://www.facebook.com/asirtutaimes/ ir taip visam pasauliui ištransliuoti apie Lietuvoje skambančią bendrystę, kuri, tikimės, inspiruos ir kitiems svarbiems socialinės įtraukties žingsniams.

Prie akcijos kviečiami jungtis miestų ir rajonų savivaldybės, švietimo ir ugdymo įstaigos, NVO organizacijos, asociacijos, verslo įmonės, žiniasklaidos atstovai ir visi geros valios žmonės, kuriems, svarbu parodyti, kad negalią turintys ir jos neturintys žmonės gali lygiavertiškai bendrauti ir kartu veikti realiais pavyzdžiais. Taip pat šiuo projektu norime mažinti visuomenės abejingumą ir paskatinti žmonių bendrumą. Juk kartu įmanoma viskas!

Informaciją apie akciją suteiks Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Viltis“ Varėnos padalinio  pirmininkė Nijolė Versockienė, tel. Nr. 8 616 46 825.

Akcijos organizatorių informacija.

2018-11-28T09:03:50+00:00