/Varėnos sporto centro mokslo metų baigimo šventėje pagerbti sėkmingiausi sportininkai
2018 m. birželio 12 d.

Varėnos sporto centro mokslo metų baigimo šventėje pagerbti sėkmingiausi sportininkai

Varėnos sporto centras sukvietė į džiugią mokslo metų ir sportinių ugdymo programų baigimo šventę, kurios metu buvo pagerbti sėkmės laurus šį sezoną skynę auklėtiniai bei jų treneriai, baigimo pažymėjimai įteikti šiais metais sporto centro programas baigusiems sportininkams. Visiems sporto centro mokiniams bei jų treneriams padėkota už nuoširdų darbą.

Gausiai į Varėnos kultūros centrą susirinkusius sportuojančius mokinius, jų trenerius ir tėvelius pasveikino Varėnos rajono savivaldybės meras Algis Kašėta. „Didžiuojuosi, kad Varėna turi tokią gausią sporto bendruomenę. Kiekvienais metais džiuginate pirmomis, antromis, trečiomis vietomis. Šie laimėjimai parodo jūsų gebėjimus ir ryžtą. Sportavimas jūsų gyvenimui suteikia tam tikro skonio, ugdo valią ir komandiškumą. Šiandien kartu su jumis noriu pasidžiaugt Jūsų pasiekimais. Tiems, kurie jau baigia mokyklą, linkiu sėkmės – išeisit labiau fiziškai sutvirtėję, supratę, kas tik įdėjus daug darbo, galima pasiekti rezultatų. Sporto renginių Varėnoje netrūksta ir jų daugės, o sąlygos sportuoti tik gerės. Na, o iš jūsų visada laukiame vertingų pasiūlymų, kaip dar labiau pagyvinti sportinį gyvenimą,“, – kalbėjo meras.

Aukštais sportiniais auklėtinių šio sezono pasiekimais pasidžiaugė Varėnos sporto centro direktorius Ruslanas Oleinik.

Varėnos sporto centro direktoriaus pavaduotoja Irena Mikalauskienė, apžvelgusi sporto  centro šio sezono veiklą bei pasiekimus, pažymėjo, kad ši šventė – drauge ir sportinio sezono įsivertinimas. „Šiandien ta diena, kai turime galimybę apibendrinti visų mokslo metų mūsų sportinio ugdymo rezultatus. Vieni – pasidžiaugti, kiti – pasvarstyti, ar tikrai pasiekėme viską, ką galėjome, ar visas jėgas atidavėme treniruodamiesi ir varžydamiesi. Tačiau nesėkmės ir klaidos gali pasikeisti į didelį pasiekimą, tik reikia labai daug dirbti. Šis sportinis sezonas vėl buvo derlingas varžybomis, išvykomis, kelionėmis ir finalais. Šiuos metus galime vadinti „sidabriniais“, nes iškovotos net šešios antrosios vietos leidžia džiaugtis vicečempionų titulais ir sidabro medaliais. Visada malonu matyti mūsų rajono sportininkus, nugalinčius didžiųjų miestų komandas, su taurėmis parvykstančius net  iš tarptautinių turnyrų“, – kalbėjo  I. Mikalauskienė. Ji taip pat pažymėjo, jog labai džiugu, kai buvę auklėtiniai, kaip šiuo metu Laurynas Palevičius, atstovauja Lietuvos nacionalinę rinktinę. Jais džiaugiasi ir treneriai, ir visa Varėnos bendruomenė.

Vėliau scenoje buvo pagerbti dešimt rankinio, krepšinio ir tinklinio grupėse žaidusių vaikinų, kurie šiais metais baigė gimnaziją. Jiems įteikti Varėnos sporto centro neformaliojo švietimo baigimo pažymėjimai ir atminimo medaliai, palinkėta surasti gyvenime savo kelią bei nepamiršti trenerių ir Varėnos. Šeši iš šių vaikinų – Justas Lynikas, Marius Lynikas, Simonas Nadzeika, Žilvinas Vaišnoras, Rolandas Bliznevič, Dominykas Arlauskas – garbingai žaidžia „Ūlos“ rankinio komandoje. Edgaras Masilionis ir Erikas Markevičius – tinklininkai, Laurynas Balkūnas ir Vytautas Kukulskis – krepšininkai.

Kad rankinį žaidžiantys mokiniai bei jų treneriai tęsia gražias tradicijas ir užtikrintai garsina Varėnos vardą, buvo galima įsitikinti stebint gausų būrį už pergales rankinio aikštelėse apdovanotų rankininkų.

Mero padėkomis ir savivaldybės įsteigtu batutų ant vandens dovanų kuponu bei Varėnos sporto centro suvenyrais apdovanoti Lietuvos jaunių ir sporto vilčių žaidynių rankinio čempionai, Lietuvos jaunimo (U–19) rankinio čempionate antrąją vietą užėmę ir vicečempionais tapę  bei gražuolę „C BET“ Lietuvos rankinio federacijos jaunimo taurę iškovoję Irmanto Markiavičiaus ir Povilo Petrušio treniruojami rankininkai.

Mero padėkomis ir batutų ant vandens dovanų kuponu bei Varėnos sporto centro dovanotomis nuotraukomis apdovanoti Tomo Baryso treniruojami rankininkai, Lietuvos jaunių (U–17) rankinio čempionate iškovoję antrąją vietą.

Savivaldybės įsteigtais dovanų kuponais pramogoms pabėgimo kambaryje bei Varėnos sporto centro dovanotomis nuotraukomis apdovanoti Lietuvos vaikų (U–11) rankinio čempionai, treniruojami Povilo Petrušio, bei Lietuvos vaikų (U–12) rankinio čempionai ir Lietuvos vaikų (U–13) rankinio čempionate iškovoję antrąją vietą rankininkai, treniruojami Irmano Markiavičiaus.

Tinklinio komanda iš Vydenių, treniruojama Jono Šiškevičiaus ir D. Šiškevičiūtės Lietuvos mokyklų žaidynių kaimo mokyklų grupėje užėmusi trečiąją vietą, pagerbta Varėnos sporto centro dovana –  nuotraukomis.

Šventės metu buvo pasidžiaugta ir kitais Varėnos sporto centro auklėtinių pasiekimais. Rankinio komanda penkiolikos metų amžiaus grupėje, treniruojama Rolando Markino, tapo antrojo diviziono čempione, o septyniolikmečių rankininkų komanda, treniruojama T Baryso, šiame čempionate iškovojo trečiąją vietą. Krepšinio grupių moksleiviai taip pat turi į ką lygiuotis – praeityje Varėnoje savo sportinę karjerą pradėjo Dainius Šalenga ir Tautvydas Lydeka. Futbolo grupėse auga taip pat nebloga pamaina – penkis auklėtinius treniruotis kviečia Alytaus futbolo akademija, tad bereikia tikėtis, kad ne vienas varėniškis papildys Lietuvos klubų komandas, o galbūt ir rinktines. Trenerio Ryčio Amšiejaus auklėtinis Mantas Varanius, šiuo metu žaidžiantis Alytuje, yra pretendentas į Lietuvos rinktinę, o krepšininkas Laurynas Balkūnas mokysis toliau žaisti krepšinį JAV. Šį sezoną dvi sporto centro krepšininkų komandos dalyvavo Lietuvos mokinių krepšinio lygos varžybose, o trys komandos – Lietuvos pietvakarių krepšinio pirmenybėse. Naujas įrašas Varėnos sporto puslapyje – plaukimas. Nors baseinas veikia dar tik pusantrų metų, tačiau jaunųjų plaukikų iš Varėnos grybšniai vis tvirtėja Lietuvos baseinuose. Penkiolika varėniškių drąsiai startavo Lietuvos vaikų jaunučių žiemos ir vasaros plaukimo pirmenybėse. Viktorija Keršytė, kuri dar tik baigia šeštą klasę, jau gana sėkmingai dalyvavo ir suaugusiųjų Lietuvos čempionate, kur plaukė varėniškiams jau gerai žinomas Danas Rapšys, Simonas Bilis ir kitos plaukimo garsenybės. „Tikime, kad greitu laiku ir plaukikai Varėnai padovanos Lietuvos čempionatų medalį. Matant, su kokiu užsidegimu dirba plaukimo treneris Gytis Kašėta ir jo asistentai Gediminas Barysas ir Šarūnas Krisiulevičius, laukti ilgai neteks“, – kalbėjo I. Mikalauskienė.

Sportininkų vardu kalbėjęs šiais metais gimnaziją baigiantis Justas Lynikas dėkojo organizatoriams už gražią sportininkų pagerbimo šventę, sirgaliams – už nuolatinį palaikymą varžybose, tėveliams – už skatinimą treniruotis. Ypatingi padėkos žodžiai buvo išsakyti  treneriams I. Markiavičiui ir P. Petrušiui. J. Lynikas visiems sportuojantiems draugams linkėjo būti ne žvaigždėmis, kurios greitai krenta, o tvirtais ąžuolais.

Taip pat buvo padėkota ir tėveliams, kurie skatino, motyvavo treniruotis, finansavo vaikų išvykas į užsienio turnyrus ir net sporto stovyklas.

Gražių padėkos žodžių sulaukė ir sporto centro suvenyrai įteikti treneriams, kurie myli savo darbą, vaikus ir sportą, dirba neskaičiuodami valandų, švenčių ir savaitgalių.

Šventinį renginį nuotaikingomis melodijomis papuošė Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokyklos mokiniai Ugnė Martusevičiūtė ir Aistis Tamulevičius.

Ši sporto centro mokslo metų baigimo šventė atvėrė simbolinius vartus vasaros atostogoms, o gausi Varėnos sporto centro bendruomenė džiaugėsi turėję džiugią progą susitikti ir maloniai pabendrauti bei trumpam atsisveikinti iki kito sportinio sezono pradžios.

 

Rūta Averkienė,
Varėnos rajono savivaldybės administracijos
Bendrojo skyriaus vyr. specialistė,
tel. (8 310) 31 980, 8 614 99 144, el. paštas ruta.averkiene@varena.lt .

 

2018-06-13T20:21:39+00:00