/Šešios Varėnos sveikatos įstaigų darbuotojos apdovanotos už reikšmingą indėlį žmonių sveikatai
2020 m. liepos 14 d.

Šešios Varėnos sveikatos įstaigų darbuotojos apdovanotos už reikšmingą indėlį žmonių sveikatai

Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikose Rytų Lietuvos regiono medikams įteikti apdovanojimai „Už reikšmingą indėlį Lietuvos žmonių sveikatai“. Šiais apdovanojimais pagerbtos ir šešios Varėnos rajono savivaldybės sveikatos įstaigų darbuotojos. Specialiai sukurtus medalius Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga įteikė Varėnos ligoninės fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojai Viktorijai Sudžiūtei, Varėnos ligoninės Fizinės medicinos ir reabilitacijos poskyrio masažuotojai Genovaitei Milienei, Varėnos pirminės sveikatos priežiūros centro bendrosios praktikos slaugytojai Nijolei Butrimienei, Varėnos pirminės sveikatos priežiūros centro bendrosios praktikos slaugytojai Jūratei Nacevičienei, Varėnos rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro specialistei Martai Kardokei ir Varėnos rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro specialistei Žydrūnei Dzežulskei. Šie specialiai sukurti medaliai įteikti Santaros klinikų ir Santaros klinikų koordinuojamų ligoninių medikams, karščiavimo klinikų, laboratorijų, mobilių punktų darbuotojams už sudėtingą darbą suvaldant koronaviruso (COVID-19) plitimą.

Įteikdamas apdovanojimus sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga medikams dėkojo už kilnų, nuoširdų ir pasiaukojantį darbą pirmosiose gretose, suvaldant šio viruso plitimą.

„Jūsų pasiaukojantis darbas ekstremalios situacijos ir karantino metu, kai mums visiems šis virusas buvo didžiulis iššūkis ir teko imtis priemonių, kokių Lietuva iki tol neturėjo, yra neįkainojamas, o pavyzdys – įkvepiantis. Ačiū už Jūsų darbą neskaičiuojant valandų, gelbstint gyvybes ir stengiantis dėl kiekvieno žmogaus, kad jis kuo greičiau pasveiktų ir taptų sėkmės istorija. Jūsų darbai prisidėjo prie Lietuvos sėkmės istorijos, kai atsidūrėme tarp šalių lyderių, sėkmingai suvaldžiusių šio klastingo viruso plitimą“, – sakė ministras A. Veryga.

Anot ministro, sveikatos priežiūros sistemos darbuotojams turime dėkoti ne tik už tiesioginį darbą su pacientais, bet ir už tai, kad prisidėjo idėjomis ir pasiūlymais, inicijavo naujoves, kurių buvo galybė ir kurios padėjo Lietuvai sustabdyti viruso plitimą.

„Pasaulis Lietuvą žino kaip krepšinio šalį ir kaip profesionalių medikų kalvę. Nuo šiol Lietuva bus minima tarp sėkmės pavyzdžių, kaip galima suvaldyti naujo viruso plitimą. Mūsų stiprybė yra ta, kad mokame dirbti kartu ir įsiklausyti, pavyzdžiui, ką sako epidemiologai, infektologai, medikai, visuomenės sveikatos specialistai, kiti ekspertai bei suvienijame skirtingų sričių profesionalų žinojimą“, – sako ministras A. Veryga.

Apdovanojimai kitų regionų medikams bus teikiami kitą savaitę, o likusius apdovanojimus planuojama įteikti liepos pabaigoje.

Parengta pagal Sveikatos apsaugos ministerijos informaciją

2020-07-14T13:51:00+00:00