/Vasaros sezono atidarymo šventė Varėnoje kvietė pažinti, atrasti, pasilepinti ir atsipalaiduoti!
2024 m. birželio 3 d.

Vasaros sezono atidarymo šventė Varėnoje kvietė pažinti, atrasti, pasilepinti ir atsipalaiduoti!

Birželio 1 d. Varėna vasarą pasitiko triukšmingai. Jau trečiąjį kartą vyko vasaros sezono atidarymo šventė „Gamtos ritmu“.

Varėnos rajono savivaldybės meras Algis Kašėta pasveikino visus varėniškius ir miesto svečius su vasaros pradžia: „Jau trečiąjį kartą vasarą pasitinkame šventiškai nusiteikę. Labai tikiuosi, kad ši mūsų šventė taps ilgamete tradicija ir tokia pat mylima kaip ir Grybų šventė. Mes norime visus pakviesti poilsiauti, praleisti ne tik savaitgalius, bet ir visą vasarą Varėnos krašte, pažinti ir įvertinti Dzūkijos grožį“.

Šventę garsiais akordais atidarė akordeonistų orkestras (vadovė Renata Bakulienė). Prie Varėnos rajono savivaldybės tradiciškai suvažiavo motociklininkų judėjimo „Pakeliui su vėju“ motociklininkai ir apsuko garbės ratą aplink Varėnos miestą.

Vasario 16-osios gatvėje jau trečius metus iš eilės šventės erdvę gardžiausiais kvapais ir kokybiškų produktų deriniais nuspalvino skonių festivalis „Pasaulio puodai“, kurio ambasadorius Vytaras Radzevičius pristatė skirtingų pasaulio virtuvių atradimus ir įvairovę. Dargužių amatų centras pakvietė į autentišką dzūkišką degustaciją, o vietos gamintojai pristatė šviežius, iš ekologiškų produktų kurtus gaminius. Prisidėjo ir maisto furgonėliai iš visos Lietuvos su dar didesne skonių įvairove.

Šeimos ir mažieji šventės svečiai buvo kviečiami pasinerti į džiugių veiklų sūkurį, įvairias pramogas ir žaidimus: čia laukė gatvės cirkas, animatoriai, kūrybinės dirbtuvės ir „Kakės Makės“ batutų parkas, kuris tikrai nepaliko abejingų.

Miesto legendų ir padavimų parke žirgų mylėtojus kvietė „Juodasis Klajūnas“ ir „Varėnės žirgai“. Visi norintys galėjo susipažinti su žirgynų savininkais ir jų augintiniais bei pajodinėti žirgu arba poniu.

Pokalbių erdvėje buvo diskutuojama trimis Varėnos gyventojams ir svečiams aktualiomis temomis:

  • „Vietinis maistas – vietos žmonėms ir svečiams“. Su Beata Nicholson buvo kalbama apie tradicinio dzūkų maisto gamybą iš vietinių produktų, miško ir daržo gėrybių.
  • „Viena Varėna“. Mokslų daktaras ir Merkinės krašto muziejaus direktorius Žygimantas Buržinskas kalbėjosi su Varėnos savivaldybės meru Algiu Kašėta, kaip paskutinių šimtmečių bėgyje atsiskyrė dvi Varėnos?
  • „Gamtos ritmu – sutaikyti žmogų ir gamtą“. Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos direktorė Agnė Jasinavičiūtė, botanikas dr. Mindaugas Lapelė, dr. Rūta Petrauskaitė, lėtojo gyvenimo būdo puoselėtojas Valdas Kavaliauskas bei verslininkas, žurnalistas, keliautojas Vytaras Radzevičius diskutavo apie žmogaus veiklos įtaką aplinkai, vis gilėjantį žmogaus bei gamtos atsiskyrimą ir pabandys atsakyti į klausimą „Ar galime gyventi taikiai su gamta?“.

Aktyviai nusiteikusių šventės dalyvių laukė žygiai po Varėnos apylinkes: pėsčiųjų, dviračių, baidarių bei mišrus baidarių ir pėsčiųjų žygis „Pažinkime Valkininkų apylinkes“.

Šventės organizatoriai kvietė įkvėpti kultūros ir istorijos dvelksmo mūsų krašto muziejuose ir parodose. Rajono svečiams ir vietiniams gyventojams buvo suteikta galimybė tyrinėti įvairius istorinius eksponatus, kultūrinius renginius ir lankytinus objektus nemokamai. Taip pat birželio 2-ąją visi norintys buvo kviečiami į nemokamą ekskursiją Merkinėje, skirtą Lietuvos didžiojo etmono, Merkinės seniūno Mykolo Kazimiero Paco 400-osioms gimimo metinėms paminėti.

Birželio 1-osios vakaras buvo pilnas geros muzikos, nuotaikos ir šokių! Vasaros sezono atidarymo renginyje, vakarinėje dalyje gausų šventės svečių būrį pasitiko charizmatiškasis vedėjas Ignas Krupavičius ir koncertas su gyvos muzikos atlikėjais bei įspūdinga diskoteka po atviru dangumi: „GRŪVIAI“, PAULINA PAUKŠTAITYTĖ, „8 KAMBARYS“, EVGENYA REDKO, DJ RPTLE.

2024-06-03T16:50:12+00:00