/Vasarvidžio šokių, muzikos ir šviesų šventėje Varėnoje – įspūdinga 3D video projekcija M. K. Čiurlionio paveikslų tema
2022 m. birželio 20 d.

Vasarvidžio šokių, muzikos ir šviesų šventėje Varėnoje – įspūdinga 3D video projekcija M. K. Čiurlionio paveikslų tema

Varėniškius ir miesto svečius nuotaikingai praleisti vidurvasario savaitgalį ir pasilinksminti pakvietė prie Karloniškės ežero suorganizuota Vasarvidžio šokių, muzikos ir šviesų šventė. Joje netrūko pramogų ir linksmybių nei mažiems, nei dideliems. Šventę vainikavo įspūdinga, specialiai Varėnai sukurta 3D video projekcija ant Karloniškės ežero M. K. Čiurlionio paveikslų tema „Vasaros sonata“.

Šventinė erdvė nusidriekė nuo Varėnos kultūros centro iki sporto centro. Mugėje „Menininkų kiemas“ paveikslų, rankų darbo papuošalų bei drabužių, ekologiškų kosmetikos ir kūno priežiūros priemonių, kitų rankų darbo gaminių įsigyti kvietė amatininkai.  

Ypatingai linksma buvo pramogų vaikams erdvėje. Čia mažieji šventės dalyviai pramogavo ant batutų, batutų su guma, vandens kamuoliuose, smalsumą išbandė su virtualios realybės simuliatoriumi bei kituose atrakcionuose.

Paskanauti įvairaus maisto kvietė lauko restoranas ir maisto vagonėliai.

Vakarėjant sėdmaišiuose ar pasitiesę pledukus ant žolės visi norintys dalyvavo neformalioje motyvuojančioje diskusijoje „Pasimatuok kultūrą“ su didžėjumi, muzikos prodiuseriu, radijo ir televizijos laidų bei įvairių renginių vedėju Jonu Nainiu.

Po diskusijos jis buvo ir šventės vedėju, nuotaikingai pristatinėjusiu atlikėjus. Pirmieji scenoje šventės dalyvius linksmino balsingieji varėniškiai, „Lietuvos balsas. Kartos“ finalininkai „The Mooniers“ – Goda, Klaudijus, Augustas ir Domantas. Po muzikos scena buvo skirta šiuolaikiniam šokiui –  keturios puikios šiuolaikinio šokio studijos iš Varėnos, Druskininkų, Lazdijų ir Marijampolės: „Dosado“, „Arabeskas“, „J&J“ ir „Puerto“ žiūrovams dovanojo nuostabius savo pasirodymus.  

Pajusti hipiškas meilės bei laisvės nuotaikas gyvo garso koncerte kvietė dainų „Lūpytės“, „Saulė šviečia“ autorius ir atlikėjas Tautvydas Augustinas su grupe „Baltasis Kiras“.

Vidurnaktį šventės dalyviai buvo pakviesti pasinerti į savitą, stebuklingą, paslaptingą M. K. Čiurlionio pasaulį.  Iškilaus mūsų kraštiečio  paveikslais „nusidažė“ ir muzika „suskambėjo“ Karloniškės ežeras – čia buvo parodyta įspūdinga, specialiai Varėnai sukurta 3D video projekcija menininko kūrybos tema – su jo muzika ir animuotais paveikslais „Vasaros sonata“.

 

 

 

Rūta Averkienė,
Varėnos rajono savivaldybės administracijos
Bendrojo skyriaus vyr. specialistė,
tel. (8 310) 31 980, 8 614 99 144, el. paštas ruta.averkiene@varena.lt .
2022-06-20T14:50:04+00:00