/Atidaryta Vytauto Dailidkos tapybos paroda „Dzūkija man – bočių žemė“
2020 m. birželio 6 d.

Atidaryta Vytauto Dailidkos tapybos paroda „Dzūkija man – bočių žemė“

Po beveik trijų mėnesių pertraukos dėl koronaviruso grėsmės paskelbto karantino  po truputį grįžtame prie įprasto mums gyvenimo, pramogų ir  įvairių kultūrinių renginių.

Birželio 5 dieną Varėnoje skambant  Kęstučio Breidoko mokinės Kamilos Antanevičiūtės atliekamoms dainoms,  atidaryta pedagogo, dailininko, poeto, vertėjo, sąjūdininko, aktyvaus lietuviškosios kultūros puoselėtojo, kraštotyrinių leidinių autoriaus ir rengėjo Vytauto Liudo Dailidkos tapybos paroda „Dzūkija man – bočių žemė“. Kaip teigia pats dailininkas, jo drobėse pavaizduoti piliakalniai – daugiausia iš Vidurio, taip pat Rytų Lietuvos, – Eišiškių, ir Dieveniškių, ir Šalčininkų krašto. Deja, autoriaus žodžiais, dabar sulenkėjusiame Šalčininkų krašte dalis piliakalnių yra tiesiog barbariškai niokojami, suariami.

Vytautas Dailidka tapyba susidomėjo dar vaikystėje. „Spalvų ir tapybos stebuklą  pirmą kartą pamačiau1943 metų žiemą. Tėčiui išvykus į mokytojų konferenciją, suradau jo „neryškias“ akvareles ir nutariau pataisyti, paryškinti. Nieko gero nesigavo. Po to tėtis iš Eišiškių atvežė man akvareles,  teptuką ir parodė, kaip reikia tapyti. Iki šiolei prisimenu tą akvarelę.   Vėliau, jau Eišiškių gimnazijoje, mano 10-mečio vaiko fantazijų dailės mokytoja E. Omaralijeva  nevaržė. Tik vieną kartą, pamokos metu, prieš Kalėdas, sumaniau pasveikinti tėvelius ir nupiešti atviruką „Tikėjimas, Viltis ir Meilė“. Man piešiant mokytoja priėjo prie manęs ir ramiai pasakė, kad šito mokykloje piešti negalima, bet nesutrukdė užbaigti darbą. Tų trijų žodžių sąvokos tapo mano gyvenimo kredo. Aš pasirinkau mokytojo profesiją. Jau kitais metais su akvareliniu piešiniu pasveikinau tėvelius Velykiniu atviruku. Tuos mano darbelius tėtis išsaugojo. Po jo išėjimo į Anapilį, iš tolimos vaikystės, jie sugrįžo pas mane,“– pasakojo pats parodos autorius.

Baigęs Vilniaus dailės institutą V.  Dailidka dirbo dailės mokytoju, o laisvalaikį skyrė kūrybinei veiklai. Eišiškių krašte daug jėgų ir energijos atidavė siekdamas  atkurti ir išlaikyti lietuviškas mokyklas. Domėjosi Lietuvos istorija, kultūros paveldu.

Parodos atidaryme dalyvavusi Varėnos rajono savivaldybės administracijos kultūros ir sporto skyriaus vedėja Laima Denutienė mero vardu įteikė tapybos darbų autoriui V. Dailidkai padėką už  suteiktą galimybę eksponuoti tapybos parodą, kurioje įamžinta Dzūkija, jos piliakalniai ir įspūdingi peizažai. Palinkėjo  kūrybinių atradimų ir stiprios sveikatos. L. Denutienė dėkojo menininkui už kūrybą, už dovaną Varėnos krašto gyventojams.

Sveikintojų tarpe buvo daug šeimos narių: dukra, anūkas, broliai, sesė ir giminės.

Dailininkas dėkojo ir sakė, kad šiandien jaučiasi tarsi gimęs iš naujo.  „Tikėjimas mane tvirtina, Meilė įkvepia kurti, o Viltis kužda, kad mes susitikome ir dar susitiksime ne kartą.“ Šiais žodžiais dailininkas užbaigė  parodos  atidarymą.

Paroda veiks iki liepos 7 dienos. Kviečiame apsilankyti!

 

Irena Makselienė
Varėnos rajono savivaldybės administracijos
Bendrojo skyriaus viešųjų ryšių specialistė
Tel. (8 310) 32 021, el. p. irena.makseliene@varena.lt
www.varena.lt

2020-06-08T11:47:35+00:00