/Seimas nusprendė pratęsti nepaprastąją padėtį pasienyje su Baltarusija
2021 m. gruodžio 7 d.

Seimas nusprendė pratęsti nepaprastąją padėtį pasienyje su Baltarusija

Seimas priėmė sprendimą pratęsti nepaprastąją padėtį iki kitų metų sausio 15 d.

„Nepaprastoji padėtis reikalinga, siekiant išlaikyti maksimalų tarnybų budrumą ir pajėgų sutelkimą pasienyje su Baltarusija. Atidžiai stebime situaciją ir matome, kad yra įvairių bandymų neteisėtai kirsti Lietuvos sieną, todėl būtina užkirsti tam kelią“, – teigia vidaus reikalų ministrė A. Bilotaitė.

Pastaruoju metu pastebima, kad suaktyvėjo neteisėtų migrantų gabenimas, pradėta virš 60 ikiteisminių tyrimų dėl asmenų gabenimo.

Skaičiuojama, kad šiuo metu Baltarusijoje yra iki 10 tūkst. neteisėtų migrantų. Kol jie repatriaciniais skrydžiais negrįžo į kilmės šalis, išlieka rizika, kad jie gali būti atsidurti prie Lietuvos pasienio.

Stiprinant sienos apsaugą įtraukiamas elementas dėl bandymo kirsti sieną nustatytose vietose neleistinu būdu – sudaromos prielaidos užkardyti galimas provokacijas pasienio kontrolės punktuose, ne tik vadinamojoje žalioje zonoje. Toks sprendimas priimtas reaguojant į įvykius Lenkijos ir Baltarusijos pasienyje.

Nutarimu patvirtinta, kad nebus nepaprastosios padėties  aplink migrantų apgyvendinimo centrus. Nuspręsta, kad šis ribojimas yra perteklinis, ypač miestuose. Taip pat bus atsisakyta ribojimo dėl galimybės transporto priemonėms patekti į nepaprastosios padėties teritoriją.

Nuo rugpjūčio 3 d. apgręžta beveik 8 tūkst. migrantų. Šiuo metu nutiesta beveik 124 km koncertinos.

Parengta pagal LR Vidaus reikalų ministerijos išplatintą informaciją

 

Rūta Averkienė,
Varėnos rajono savivaldybės administracijos
Bendrojo skyriaus vyr. specialistė,
tel. (8 310) 31 980, 8 614 99 144, el. paštas ruta.averkiene@varena.lt .

 

2021-12-07T17:40:16+00:00