Kovo 19–21 dienomis Varėnos rajono savivaldybė kartu su „Lietuvos Junior Achievement“ organizavo trijų dienų stovyklą 8–12 klasių rajono moksleiviams, kurios metu mokiniai buvo supažindinami su verslumo ir inovacijų skatinimo programa.
Stovyklos atidaryme Varėnos rajono savivaldybės vicemeras Alvydas Verbickas palinkėjo dalyviams prasmingo laiko siekiant žinių bei įgyjant verslumo kompetencijų. Moksleivius pasveikino ir Varėnos rajono savivaldybės Ekonomikos ir turzimo skyriaus vedėja Ilona Norkūnienė, vyr. specialistė Loreta Vardonytė bei Varėnos verslumo ugdymo ir turizmo informacijos centro verslumo ugdymo specialistas Valdas Kavaliauskas.

Programoje dalyvavo 30 moksleivių iš trijų rajono mokyklų: „Ąžuolo“ gimnazijos, „Merkio“ gimnazijos ir „Ryto“ progimnazijos, taip pat jų mokytojai, karjeros bei verslumo skatinimo specialistai. Mokymus vedė „Lietuvos Junior Achievement“ marketingo ir komunikacijos koordinatorė Austė Šilkaitytė.

Moksleiviai gilino praktines ir teorines žinias apie ekonomiką, finansinį raštingumą bei lavino komandinio darbo ir asmeninės lyderystės įgūdžius. Pirmoji stovyklos diena buvo skirta programos dalyviams susipažinti su antreprenerystės pagrindais, suprasti, kaip identifikuoti rinkos problemas bei išmokti generuoti inovatyvias idėjas. Kitomis dienomis dalyviai turėjo progą kurti savo verslą, gilintis į verslo modelių kūrimą, mokytis, kaip kurti ir tobulinti verslo prototipus bei viešojo kalbėjimo gebėjimus.

Tai buvo įvadinė verslumo ir inovacijų skatinimo programos dalis. Po stovyklos moksleiviams iki birželio mėnesio dar bus organizuojamos praktinės sesijos įvairiomis verslumui bei antreprenerystei ugdyti reikalingomis temomis: komunikacija ir socialiniai tinklai, pardavimai ir finansai ir kt. Programa užsibaigs išvyka į Nacionalinę mokomųjų mokinių bendrovių parodą eXpo Vilniuje, kur moksleiviai turės galimybę pristatyti programos metu sukurtas mokomąsias bendroves.






