Sportas 2024-04-16T17:00:31+00:00

Varėnos rajono sporto renginius rasite čia:

http://sportas.varena.lt/

VARĖNOS SPORTO CENTRO DARBO LAIKAS

ADMINISTRACIJOS DARBO LAIKAS:

Pirmadieniais – ketvirtadieniais – 8.00-12.00 ir 12.45-17.00 val.
Penktadieniais – 8.00-12.00 ir 12.45-15.45 val.

VARĖNOS SPORTO CENTRO BASEINAS IR TRENIRUOKLIŲ SALĖ

Pirmadieniais – 14.00-22.00 val.
Antradieniais – Sekmadieniais ir švenčių dienomis – 10.00-22.00 val.

VARĖNOS SPORTO CENTRO TEIKIAMŲ PASLAUGŲ KAINORAŠTIS


VARĖNOS RAJONO SAVIVALDYBĖ SKELBIA SPORTO PROJEKTŲ DALINIO FINANSAVIMO IŠ SAVIVALDYBĖS BIUDŽETO KONKURSĄ 2024 METAMS

Varėnos rajono savivaldybė nuo š. m. vasario 15 d. iki kovo 15 d. skelbia konkursą ir priima paraiškas 2024 m. Sporto projektų daliniam finansavimui iš Varėnos rajono savivaldybės biudžeto.

Lėšos skiriamos projektams, kurie skatina:

 • Savivaldybės gyventojų sportinį ugdymą;
 • vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų sportinį užimtumą;
 • regioninį bei tarpregioninį bendradarbiavimą sportinėje veikloje;
 • tarptautinį sportinį bendradarbiavimą.

Projektų finansavimo prioritetai:

 • projektas turi papildomą finansavimo šaltinį;
 • projektas turi tęstinumą.

Sporto projektų dalinio finansavimo iš Varėnos rajono savivaldybės biudžeto tvarkos aprašą (prieduose pateikta paraiškos formą, finansavimo taisykles bei kitus dokumentus) rasite Varėnos rajono savivaldybės svetainėje, skiltyje Sportas prie dokumentų (nuoroda į dokumentą: http://varena.lt/veiklos-sritys/sportas/ ).

Užpildytas paraiškas galima teikti Varėnos rajono savivaldybės administracijos priimamajame, Vytauto g. 12, Varėnoje arba siųsti adresu: Sporto projektų konkursui, Varėnos rajono savivaldybės administracijos Kultūros ir sporto skyriui, Vytauto g. 12, 65184 Varėna iki kovo 15 d. imtinai (galioja kovo 15 d. pašto spaudas).

Pastaba. Prašytume atkreipti dėmesį į papildomus dokumentus, kuriuos reikia pristatyti kartu su Paraiška. Papildomi dokumentai nurodyti Paraiškos formoje. Pateikti dokumentai negrąžinami.

Informaciją apie konkursą teikia Kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė Gabija Vidūnaitė-Juškevič, tel. +370 310 32 014, el. paštas gabija.juskevic@varena.lt.


Varėnos „Ūla“ po pratęsimo pasidabino pirmos rankinio lygos bronzos medaliais

279051263 491859712640907 6971465503288086690 N 1024x768 300x225

Pratęsimo prireikė ir kovoje dėl bronzos medalių, dėl kurių rungėsi Varėnos „Ūla“ ir „Šiauliai“. Per pagrindinį rungtynių laiką net 15 kartų rezultatas buvo lygus ir nei vienai komandai nepavyko įgyti bent kiek didesnės persvaros. Du kėliniai baigėsi 23:23. Pratęsime „Ūlos“ rankininkai varžovams leido įmesti vos 2 įvarčius per 10 minučių ir laimėjo rezultatu 29:25.

Marius Miškinis nugalėtojams pelnė 6 įvarčius, 5 įvarčius prie pergalės pridėjo Klaidas Stoškus. Šiauliečių gretose rezultatyviausias su 7 įvarčiais buvo Rokas Lesčinskas, po 5 įvarčius įmetė Mindaugas Nakvosas ir Rokas Zdanavičius.

Gerda Raulušaitytė – Moterų krepšinio lygos čempionė

Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ krepšininkės apgynė Moterų lygos A diviziono čempionių vardą. 

Gitauto Kievino vadovaujama komanda trečiose finalo rungtynėse „Jeep“ arenoje 75:58 (13:23, 24:14, 21:6, 15:15) pranoko Klaipėdos „Neptūną“ ir seriją iki trijų pergalių laimėjo 3-0.

Čempione tapo ir varėniškė Gerda Raulušaitytė, kuri finalo serijoje su klaipėdietėm buvo viena iš komandos lyderių. Septyniolikmetė fiksavo 12,3 taškų vidurkį, taip pat atkovodavo po 6,6 kamuolio ir rinkdavo po 16,3 naudingumo balų.

Šis sezonas varėniškiai buvo pats sėkmingiausias jos karjeroje, krepšininkė per sezoną nuskynė keturis medalius Baltijos krepšinio lygos – 2 vieta, Europos moterų krepšinio lygos (EWBL) – 3 vieta, 2022 m. „Neodenta Karalienės taurė“ – 1 vieta, Moterų krepšinio lyga – 1 vieta.

Varėniškiai įveikė „Dragūno-Viesulo“ pasipriešinimą ir žengė į pirmosios lygos finalinį ketvertą

Lietuvos rankinio I lygoje kelialapius į finalinį ketvertą iškovojo Varėnos „Ūla“ ir Vilniaus „Amber-SM Tauras“. Finaliniame ketverte jie prisijungs prie „Molėtų“ ir „Šiaulių“ ekipų. Reguliariajame sezone I lygoje rungtyniavę „Ūlos“ ir „Amber-Tauras“ rankininkai ketvirtfinalyje pranoko Lietuvos rankinio lygoje žaidusias komandas – Klaipėdos „Dragūną-Viesulą“ ir Šalčininkų raj. „Sokol“.

Šeštadienį Klaipėdoje vyko atsakomosios „Dragūno-Viesulo“ ir „Ūlos“ rungtynės. Susitikimas baigėsi lygiosiomis 27:27 (12:11). Reguliariojo sezono I lygos nugalėtojai „Ūlos“ rankininkai išsaugojo namuose įgytą pranašumą, kai pirmas ketvirtfinalio rungtynes laimėjo 32:25.

„Ūlai“ Rapolas Valadka pelnė 7 įvarčius, 5-is įmetė Rokas Alekšiūnas. Klaipėdiečių gretose Ramojus Mažrimas surinko 5 įvarčius, po 4-is pelnė Tomas Drakšas, Orestas Biknius ir Justas Čėsna.

I lygos finalinis ketvertas vyks balandžio 23-24 d. Molėtuose. Pusfinalyje „Ūlos“ rankininkai susitiks su „Amber-Tauro“ komanda. Kitame pusfinalyje susitiks „Šiaulių“ su „Molėtų“ ekipos.

Varėnos baseine plaukikus iš Ukrainos treniruoja pasaulio plaukimo čempionas

Varėnoje laikinuosius namus randa vis daugiau žmonių iš karo niokojamos Ukrainos. Prieš savaitę laiko į Varėną atvyko ir laikinai čia apsistojo garsus Ukrainos plaukikas, Pasaulio čempionas, vyriausiasis Ukrainos jaunių plaukimo rinktinės treneris Dimitrij Krajevskij su žmona Ina ir penkiais jaunaisiais plaukikais. Galimybes treniruotis Varėnos baseine jiems suteikę Varėnos sporto centro vadovai džiaugiasi, jog čia dirba tokio aukšto lygio plaukimo meistras ir yra galimybė iš jo semtis patirties.

                      Jie atvyko iš Ukrainos, Kamiansko miesto, kuriame  D. Krajevskij dirba sporto mokyklos direktoriumi bei treniruoja jaunuosius plaukikus. Prieš tai jis treniravo ir varėniškę plaukikę Ievą Jurkūnaitę, kuri su šeima metus laiko gyveno Kamianske. Ta pažintis jį su savo auklėtiniais ir atvedė į Varėną. Kai Ukrainoje prasidėjo karas, jis buvo pakviestas su šeima atvykti. Po ilgų svarstymų D. Krajevskij nusprendė iš gimtinės išvykti ne tik su šeima, bet kartu pasiimti ir dalį geriausių savo plaukikų. Visi jie jau yra pasiekę gerų plaukimo rezultatų, dvi merginos – Ukrainos jaunimo rinktinės narės. „Treniruotis Ukrainoje dabar beveik nėra galimybių. Mūsų mieste baseinas dar veikia, bet dirbti jame labai pavojinga. Bendradarbiaujant su Lietuvos plaukimo federacija, gavau leidimą  išvykti iš Ukrainos ir pasirinkau Lietuvą. Tam, kad iš visų Europos kampelių  surinkčiau komandą ir atstovautume Ukrainą tarptautinėse plaukimo varžybose bei garsintume savo šalį plaukimo pergalėmis“, – pažymi plaukimo treneris. Atvykęs D. Krajevskij tapo Ukrainos ir Lietuvos sporto reikalų koordinatoriumi. Jis išreiškia nuoširdžią padėką juos svetingai sutikusiems varėniškiams, labai daug padedantiems ne tik organizaciniuose reikaluose. Plaukimo sporto profesionalo teigimu, Varėnos baseine ir jam, ir jauniesiems plaukikams gera ir treniruotis, ir pailsėti. Kamianske plaukimo trenere taip pat dirbanti jo žmona Ina Varėnoje rūpinasi visų jų buitimi ir maitinimu.

Varėnos sporto centro plaukimo treneris Gytis Kašėta, treniruojantis panašaus amžiaus vaikus, džiaugiasi, kad turi galimybę stebėti, kaip plaukimo sporto meistras iš Ukrainos dirba, ir iš jo pasimokyti. D. Krajevskij yra geras, tolerantiškas  pedagogas ir didelis autoritetas jauniesiems plaukikams. „Dalinuosi patirtimi ir džiaugiuosi, kad mano patarimai naudingi“, – sako D. Krajevskij. „Prieš atvykdami į Lietuvą, beveik dvi savaites buvome be miego, nuolat žadinami perspėjimo sirenų, todėl Varėnoje džiaugiamės kiekviena ramia diena. Mano namuose Kamianske šiuo metu gyvena draugai iš Černigovo, nes ten viskas susprogdinta ir jie nebeturi namų“.

Plaukikai iš Ukrainos dirba intensyviai – rytais vyksta į baseiną Alytuje, o popiet treniruojasi, plaukimo techniką, ištvermę ir greitį tobulina Varėnoje. Šiandien jie jau dalyvavo Alytuje vykusiose tarptautinėse plaukimo varžybose, jau yra pakviesti dalyvauti plaukimo čempionate Klaipėdoje, o balandį, surinkę Ukrainos plaukikus, prasidėjus karui laikinai apsigyvenusius kitose Europos šalyse, dalyvaus plaukimo čempionatuose Lenkijoje ir Kipre. Varėnos sporto centro direktorius Ruslanas Oleinikas sako, kad šiuo metu Varėnos sporto centro plaukimo grupėse treniruojasi devyni ukrainiečiai vaikai ir kviečia Varėnos baseiną nemokamai lankyti visas mūsų rajone apsigyvenusias ukrainiečių šeimas.

 

Varėnos plaukikės tarp stipriausių šalyje

Gretos Foto.Čempionė 750x450

Klaipėdoje vykusiame 2020 m. Lietuvos vaikų – jaunučių plaukimo pirmenybėse puikiai startavo Varėnos  sporto centro mergaičių komanda, treniruojama Gyčio Kašėtos. Trys aukso medaliai, geriausios 2020 vaikų čempionato mergaitės plaukikės titulas, ir Varėnos sporto centro antroji vieta komandinėje įskaitoje mergaičių grupėje.

Čempionato starte Greta Mikalauskaitė plaukdama laisvu stiliumi 200 m. distancijoje nepaliko jokių vilčių varžovėms ir užtikrintai laimėjo savo plaukimą – 2min.32,04 sek. Antrasis startas ir dar vienas aukso medalis Gretai, kur 50 metrų distancijoje ji nemaža persvara įveikė antroje vietoje likusią varžovę. Nugalėtojos laikas-30.95 sek.

Varžybų antroji diena taip pat buvo sėkminga Gretai. Ji 100 metrų palaukime laisvu stiliumi neturėjo lygių 1 min. 09,17 sek. laikas pasiektas jau pirmame plaukime varžovių nebuvo pagerintas. Šiame nuotolyje varžėsi net 39 geriausios Lietuvos mergaitės.

Trys pasiekti rezultatai Gretai Mikalauskaitei garantavo ir geriausios čempionato plaukikės titulą mergaičių tarpe – 1279 taškai. Antra liko Kauno PK atstovė Patricija Kupstaitė -1215, trečia – vilnietė (Impuls PA) Liepa Veronika Borevičiūtė – 1203 taškai. Geriausios plaukikės apdovanotos federacijos taurėmis, diplomais ir dovanomis. Medalių įskaitoje Varėnos SC komanda užėmė antrąją vietą, aplenkusi Vilniaus ,Panevėžio, Klaipėdos, Šiaulių, Alytaus, Ignalinos, Elektrėnų plaukimo centrų, klubų komandas.

Tik 0,25 sekundės… tai akimirka, bet tiek iki medalio pritrūko Viltei Perušytei, kuri 200 m nugara nuplaukė per 3 min. 05,84sek. Nors ir apmaudu, bet rezultatas džiugina. Gerai vaikų grupėje pasirodė ir Arielė  Tankelevičiūtė bei Simona Budėnaitė.

Jaunučių amžiaus grupėje sekmingai startavo ir į B finalus pateko Barbora Balcevičiūtė ir Ugnė Mikalauskaitė. Abi merginos plaukė 50 metrų peteliške, Ugnė 14 vieta (33,39 sek.), Barbora 13 vieta (33,29 sek.). Nugarisčių tarpe sekmingiausiai tarp varėniškių plaukė Vincenta Ilickaitė, 50 m nugara distancijoje patekta į B finalą (36,64 sek.). 200 metrų distancijoje užimta aukšta 12 vieta (2min 51,51sek.).

Kitų varėniškių geriausi rezultatai:

Arielė Tankelevičiūtė 200 m nugara – 6 vieta ir 200 m. laisvu stiliumi – 10 vieta, Simona Budėnaitė 200 m nugara – 7, 100 m nugara – 9 vieta, Viltė Petrušytė 50 m. nugara – 7, o 200 m krūtine nuotolyje -10 vieta, Karina Miliauskaitė 200 m nugara – 23 vieta, Urtė Petrušytė 50 m peteliške – 33 vieta, Barbora Balcevičiūtė 100 m peteliške – 10 vieta. Čempionatas finišavo estafečių 4X100m laisvu stiliumi. Varėnos SC mergaičių komanda nors ir įtikinamai laimėjo savo plaukimą tarp 8 komandų, bet antrojo plaukimo varžovės buvo stipresnės. Užimta 9 vieta iš 14 startavusių komandų.

Startai Klaipėdoje buvo sėkmingi – iškovoti trys aukso medaliai, geriausios plaukikės titulas ir visa eilė pagerintų asmeninių rezultatų. Tai trenerio Gyčio Kašėtos profesionalaus darbo rezultato ir didelio tėvų palaikymo ir paramos dėka galime džiaugtis tokiais pasiekimais. Žinant tai, kad šiame čempionate negalėjo dalyvauti viena iš komandos lyderių Ieva Jurkūnaitė, kuri savo meistriškumą kelia Ukrainoje, Kamensko plaukimo sporto centre, yra puiki perspektyva, kad kituose čempionatuose Varėnos sporto centro vardas ir toliau skambės, o medalių bus vis daugiau.

Padėkota Varėnos krašto sportininkams už 2019 metų pasiekimus

DSC 9835aS 300x170

Pagerbti, apdovanoti, pasidžiaugti pasiektais rezultatais rajono sporto bendruomenei jau tapo gražia tradicija. Rugsėjo 25 dieną vyko Varėnos krašto sportininkų pagerbimo šventė, skirta geriausių sportinių rezultatų pasiekusiems žmonėms ir komandoms pagerbti.

Kultūros centre penktadienio vakarą susirinko rajono sportininkai, treneriai, sporto, sveikatingumo klubų nariai, fizinio ugdymo mokytojai, sportiškiausi veteranai, sporto organizatoriai, sportuojanti bendruomenė ir visada į pagalbą ateinantys rėmėjai.

Varėnos rajono meras Algis Kašėta kalbėjo, kad šis renginys puiki proga pagerbti geriausių rezultatų 2019-aisiais pasiekusius sporto bendruomenės narius, ir pasidžiaugė, kad mūsų rajonas stebina ne tik įvairių sporto šakų, sportininkų, sporto klubų gausa, bet ir pasiektais aukštais, svariais ir gražiais laimėjimais. „Dėkoju visiems sportininkams už išlietą prakaitą, ilgas treniruočių valandas ir pasiektus rezultatus, kurie lėmė, kad Varėnos vardas skambėtų visoje Lietuvoje ir už jos ribų. Džiugu, kad sportinis gyvenimas rajone pagyvėjo, yra daugiau galimybių ieškoti ir atrasti, sveikai ir turiningai leisti laiką naujai įkurtose erdvėse. Mes ir toliau stengsimės gerinti sąlygas norintiems sportuoti“, – kalbėjo rajono meras.

Sveikindamas visus susirinkusiuosius, Seimo narys Juozas Baublys sakė, jog sportas – puikiausias vaistas nuo daugelio ligų, ir linkėjo būti sveikiems, kad užtektų kantrybės ir energijos siekiant dar didesnių sportinių laimėjimų.

Šventinė apdovanojimų ceremonija prasidėjo sporto bendruomenės narių, pernai šventusių savo asmeninius jubiliejus, sveikinimais. Jie savo nuoširdžiu darbu, gyvenimiška patirtimi prisidėjo prie Varėnos krašto sportinio gyvenimo ir sportininkų pasiekimų. Mero padėkos įteiktos ir žmonėms, prisidėjusiems organizuojant sportinius renginius.

Sporto bendruomenės atstovams labai svarbios naujos pažintys, nuoširdžios draugystės, draugiškos varžybos ir išvykos į kitas šalis. Padėka už glaudų bendradarbiavimą organizuojant tarptautinį rankinio turnyrą „Ukrainos ambasadoriaus Lietuvoje taurė 2019“ skirta Ukrainos ambasadoriui Lietuvoje Volodymyr Yatsenkivskyi.

2019 metai buvo pažymėti įspūdingais mūsų krašto sportininkų laimėjimais, kilniais startais. Už pasiekimus sporte ir Varėnos krašto garsinimą ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje vienas po kito apdovanojimų atsiimti į sceną lipo sporto klubų „Geležies lyga“, „Autoakimirka“, „Erdvė“, „Ūla“, „Šmarškai“, rajono tinklinio ir stalo teniso rinktinių nariai, Varėnos sporto centro treneriai Europinės rankinio teisėjų kategorijos teisėjai.

Apdovanojimų ceremonijos metu buvo įteikta net 17 nominacijų:

„2019 metų bendruomenės sporto organizatorius“ – Žilinų bendruomenės sporto renginių organizatoriui Valdui Riaubiui;

„2019 metais aktyviausiai sportavęs senjoras“ – aktyvaus ir sveiko gyvenimo būdo puoselėtojai, sveikatingumo klubo „Ropė“ narei ir buvusiai ilgametei pirmininkei Pranciškai Sprainaitienei;

„2019 metų fizinio aktyvumo skatintojas“ – sporto klubų „Geležies lyga“, „3 kryptys“ narei, speleologei, aktyviai sportinių renginių dalyvei Jurgitai Skirevičiūtei;

„2019 metų sporto fanas“ – aktyviam varžybų sirgaliui Juozui Adliui;

„2019 metų sporto šakos puoselėtojas“ – automobilių sporto klubui „Autoakimirka“ (vadovas Gintautas Miškinis);

„2019 metų varžybų sekretorius“ – krepšinio varžybų sekretoriui Žilvinui Misiui;

„2019 metų varžybų teisėjas“ – krepšinio varžybų teisėjui Pauliui Janavičiui;

„2019 metų sporto debiutas“ – sporto klubui „3 kryptys“ (vadovas Eitaras Kazimieras Krupovičius);

„2019 metų sportinis šuolis“ – pasaulio laisvo skridimo aviamodelių čempionams Pijui ir Virginijui Furmaniukams;

„Ryškiausia 2019 metų veteranų komanda“ – vyrų veteranų rankinio komandai „Šmarškai“ (vadovas Giedrius Kazlauskas);

„2019 metų rajono sporto rinktinė“ – Varėnos rajono stalo teniso rinktinei (vadovas Algirdas Gudonis);

„2019 metų sporto klubas“ – sporto klubui „Geležies lyga“ (vadovas Linas Sabaitis);

„2019 metų sveikatingumo klubas“ – sveikatingumo klubui „Saulingė“ (vadovė Inga Bielevičienė);

„2019 metų socialinis sporto projektas“ – išrinktas Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Viltis“ Varėnos padalinio projektas „Neįgaliųjų socialinė integracija per kūno kultūrą ir sportą“ (vadovė Nijolė Versockienė);

„2019 metų sporto rėmėjas“ – UAB „Coca-Cola HBC Lietuva“ „Neptūno“ gamyklos vadovui Justinui Kirbutui;

„2019 metų sporto renginys“ – išrinktas VšĮ „TrenkTuras“ Pėsčiųjų žiemos žygis’19 su Gjensidige (vadovai Vytautas Bartulis ir Deividas Urbonavičius);

„2019 metų sporto projektas“ – išrinktas sporto ir laisvalaikio centro klubo „Šūvio klubas“ šaudyklos atidarymo projektas (vadovas Vidmantas Balkė).

Varėnos krašto sportininkų pagerbimo šventę vedė Marius Galinis.

Apdovanojimų įteikimo ceremonijos metu visus nuotaikingomis melodijomis džiugino Irmanto Čepaičio vadovaujamos grupės „SIX FEET APART“ atliekami muzikiniai kūriniai.

Įteikti baigimo pažymėjimai Varėnos sporto centro jauniesiems sportininkams

DSC 0425as 1 300x149

Rugsėjo 25 diena buvo ypatinga mūsų sporto centro jauniesiems sportininkams. Varėnos kino teatro salėje vyko baigimo pažymėjimų įteikimo šventė. Esami apribojimai šventėms šiuo metu nesutrukdė džiaugsmingai ir iškilmingai įteikti baigimo pažymėjimų, kurių sportininkai nusipelnė savo ilgamečiu sunkiu darbu treniruotėse ir išlietu prakaitu varžybose.

Sporto centro direktoriaus pavaduotoja sportinei veiklai Irena Mikalauskienė, pradėdama renginį, apgailestavo, kad pavasarį negalima buvo pasidžiaugti visų sportininkų pasiekimais tradicinėje mokslo metų baigimo šventėje. Ji pasveikino šventės dalyvius ir dėkojo centro sportininkams už nuostabias pergalių ir pasiekimų akimirkas, suteiktas tėvams, treneriams ir Varėnos rajono žmonėms.

Atvykęs pagerbti jaunųjų sportininkų, Varėnos rajono meras Algis Kašėta sakė: „Sportas ugdo bendruomeniškumo jausmą, ryžtą, gebėjimą kovoti, moko dirbti komandoje. Sportuojantys yra pasitempę, daugiau šypsosi, nes sportas duoda daug teigiamų emocijų. Šiandien tuo ir įsitikinau matydamas nuotaikingus jūsų, jaunieji sportininkai ir tėveliai, veidus. Dėkoju jums už pergales ir Varėnos krašto garsinimą ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.“ Už nuoširdų ir profesionalų darbą gražių padėkos žodžių sulaukė sportininkų treneriai, už palaikymą ir kantrybę – tėvai, kurie buvo ištikimiausi jaunuolių gerbėjai. Įteikdamas padėkas, meras A. Kašėta linkėjo jaunuoliams didelės sėkmės tolesniame gyvenimo kelyje.

„Jaunuoliai, jūs jau turite vienuolikos metų sunkaus darbo komandoje patirtį ir žinote jos svarbą. Linkiu nepamiršti tai, ką išgyvenote drauge. Ir toliau būkite ryžtingi, tokie užsispyrę siekdami savo gyvenimiškų tikslų“, – kalbėjo Varėnos sporto centro direktorius Ruslanas Oleinik.

Varėnos sporto centro baigimo pažymėjimai ir atminimo medaliai įteikti penkiolikai sportininkų: tinklinio sporto šakos atstovams – Ernestui Versockui, Evaldui Nenartavičiui (treneris Jonas Šiškevičius), krepšinio – Rokui Trunc, Edvinui Zalieckui (treneris Vytas Martūnas), rankinio – Mykolui Baliūnui, Gajui Kavaliauskui, Laurynui Mikaloniui, Tomui Valentukevičiui (treneris Irmantas Markiavičius), Lukui Blėdai, Lauksminui Cibulskui, Tomui Grinkevičiui, Gyčiui Užganaičiui, Daliui Lebedzevičiui, Domui Petrušiui, Ignui Sukackui (treneris Tomas Barysas).

Sakoma, kai labai nori – daug gali! Jaunieji rankininkai savo laimėtomis kovomis, pergalėmis tai įrodė. Jie 4 kartus tapo Lietuvos vaikų čempionais.

2012 m. Lietuvos rankinio mini čempionatas – I vieta;

2013 m. Lietuvos rankinio U-12 čempionatas – I vieta;

2014 m. Lietuvos rankinio U-13 čempionatas – I vieta;

2015 m. Lietuvos rankinio U-14 čempionatas – I vieta;

2016 m. Tarptautinis rankinio turnyras „Molėtai 2016“ – I vieta;

2016 m. Lietuvos rankinio U-15 čempionatas – I vieta;

2018 m. Tarptautinis rankinio turnyras „Elbe Masters“(Vokietija) – I vieta;

2018 m. Lietuvos rankinio U-17 čempionatas – II vieta;

2020 m. Lietuvos jaunimo U-19 čempionatas – II vieta.

Baigusiųjų sportininkų vardu kalbėjęs Domas Petrušis pasidalijo prisiminimais apie draugystės su treneriu, komandos nariais pradžią, pirmąsias treniruotes, varžybas, pasidžiaugė iškovotomis pergalėmis ir dėkojo tėveliams už didelį palaikymą ir skatinimą treniruotis. Nuskambėjo daug jautrių ir gražių žodžių treneriui Tomui Barysui, kurį visi laiko savo šeimos nariu. Gėlių ir šiltų žodžių sulaukė trenerio žmona Simona, kurią vaikinai vadino komandos mama.

Komandos treneris Tomas Barysas kalbėdamas džiaugėsi savo auklėtiniais, pradėjusiais rankinio treniruotes lankyti nuo antros klasės. Jų draugystė tęsiasi jau vienuolika metų. Dabar jie užaugo ir tapo puikios asmenybės. Treneris didžiavosi, kad buvo jų gyvenimo dalis ir nuoširdžiai dėkojo už pergales, kurias varžybų metu pelnė „važiuodami kaip buldozeriai“. T. Barysas padėkos žodžius tarė Varėnos sporto centro administracijai už suteiktas sąlygas treniruotėms, išvykoms ir pagalbą siekiant pergalių, ugdytinių tėvams ir žmonai Simonai – už palaikymą ir paramą.

Jautriai skambėjo paskutinį kartą trenerio ir jaunuolių tariamas komandos šūkis: „Ranką prie širdies. Išvien!“

Lietuvos triatlono taurės varžybų I etapas

DSCF7525aS 300x292

Jau antri metai prie Varėnos tvenkinio vyksta Lietuvos triatlono taurės varžybos – Varėnos triatlonas. Birželio 20 dieną vyko I etapo varžybos. Alinantis karštis nesutrukdė atvykti rekordiniam dalyvių skaičiui. Jų susirinko net 430. Distancijose dalyvavo profesionalai ir mėgėjai, moterys, vyrai ir vaikai. Pasirinktinai jie varžėsi olimpinėje, akvatlono, sprinto ar TRI–FUN distancijose.

Šauniai pasirodė ir mūsų krašto dalyviai, kurie savo amžiaus ir kategorijos grupėse užėmė garbingas prizines vietas. Vaikų grupėje dalyvavusi Karina Miliauskaitė akvatlono distancijoje užėmė II vietą. Vyrų grupėje toje pat distancijoje III vietą užėmė Žilvinas Radžius. Didžiausi sveikinimai nugalėtojams.

Sveikindamas nugalėtojus, Varėnos rajono savivaldybės meras Algis Kašėta sakė, jog tikisi, kad Lietuvos triatlono taurės varžybos ir ateityje neaplenks mūsų gražaus krašto ir taps ilgamete tradicija.

                                                                                  

 Europos jėgos trikovės čempionatas

Nn2 750x450 300x180

 Lapkričio 29- gruodžio 8 dienomis Kaune vyko neeilinis renginys- daugiau nei 500 atletų iš viso senojo žemyno kampelių susirinko į Europos jėgos trikovės čempionatą. Lietuvos moterų rinktinės garbę gynė net 3 varėniškės.

Pirmoji ant pakylos žengė jauniausia rinktinės narė ir viso čempionato dalyvė Valerija Petrovaitė. Keturiolikmetei varėniškei pritūpimuose pakluso 115, spaudžiant nuo krūtinės 50, o atkėlimuose nuo žemės 100 kilogramų sveriančios štangos. Bendroje jaunių iki 18 metų įskaitoje Valerija liko 4. Įdomu tai, kad antidopingo agentūros kontrolieriai nusprendė patikrinti varėniškę ir taip ji tapo viena jauniausių testuotų merginų Lietuvoje. Jaunimo amžiaus grupėje Ugnė Karsokaitei teko nelengva užduotis- jai per savaitę reikėjo priaugti 4 kilogramus, kad bent minimaliai viršytų svorio kategorijos barjerą. Vargais negalais tilpusi į kategoriją varėniškė stojo į kova su ne tik žymiai vyresnėmis, bet ir sunkesnėmis varžovėmis. Jos rezultatai pritūpimai su štanga 100kg, spaudimas 65kg , atkėlimai 110kg. Bendroje įskaitoje Ugnė užėmė 6 vietą.Beprotiškame suaugusių moterų 36 dalyvių sraute savo jėgas išbandė ir Ieva Balukonytė. Per alinančią, 6 valandas trukusias kovą Ieva atsistojo su 102,5 kg, išspaudė 60kg ir atkėlusi 125 kg bendroje įskaitoje užėmė 22 vietą.Geležies lygos sporto klubas dėkoja už finansinę pagalbą Varėnos rajono savivaldybei, kurios dėka varėniškės, galėjo garbingai atstovauti šalies nacionalinę rinktinę. 

UKRAINOS AMBASADORIAUS TAURĖ 2019

Dgrgfgd 212x300

Triatlono varžybos Varėnoje

64263493 2418082881770268 6405976226296496128 O 300x200

Birželio 15 d. Varėna vėl gyveno aktyviu sportiniu ritmu. Pirmą kartą buvo organizuotas Varėnos triatlonas – Lietuvos triatlono taurės III etapo varžybos, kurios sukvietė ne vieną šimtą sportininkų. Renginio organizatoriai – viešoji įstaiga „Lietuvos triatlono taurė“ ir Varėnos rajono savivaldybė.

Visus susirinkusiuosius pasveikino Varėnos rajono savivaldybės administracijos direktorius Alvydas Verbickas. „Smagu matyti, kad Varėna vėl sukvietė sportuojančią bendruomenę. Pasirinkta puiki vieta triatlono taurės III etapui. Mes turime puikią gamtą ir galime pasiūlyti idealias sąlygas šios ir kitų sporto šakų varžyboms. Sveikinu visus dalyvius ir linkiu gerai praleisti laiką Varėnoje“, – kalbėjo administracijos direktorius.

Triatlono dalyvis varėniškis Justinas Biekša džiaugėsi, kad renginys vyko gimtajame mieste ir kalbėjo apie didelę atsakomybę, tenkančią renginio organizatoriams. „Visų pirma, džiaugiuosi, kad Varėnos rajono savivaldybė ir VšĮ „Lietuvos triatlono taurė“ organizatoriai susitiko bei glaudžiai bendradarbiavo rengiant Varėnos triatlono etapo varžybas. Organizaciniu požiūriu triatlonas yra sudėtinga sporto šaka, kurioje sportininkai plaukia, važiuoja dviračiais ir bėga. Renginio organizatoriams dideliu iššūkiu tampa saugumo užtikrinimas: vandenyje kyla pavojus skęsti, minant dviratį atsitrenkti į kliūtį (maksimalus greitis varžybų metu iki 65 km/h), o bėgant esant karštam orui kyla išsekimo/nualpimo pavojus“, – sakė Justinas Biekša.

Varžybų metu dalyviai galėjo pasirinktinai dalyvauti trijose distancijose – olimpinėje, sprinto ir TRI–FUN. Olimpinės distancijos dalyviai turėjo 1,5 km nuplaukti, 40 km nuvažiuoti dviračiu ir 10 km nubėgti. Sprinto distancijos dalyviai – 750 m nuplaukti, 20 km nuvažiuoti dviračiu ir 5 km nubėgti. TRI-FUN dalyviai – 200 m nuplaukti, 10 km nuvažiuoti dviračiu ir 2,5 km nubėgti. Olimpinę distanciją dalyviai turėjo įveikti ne daugiau kaip per keturias su puse valandos, sprinto distanciją – ne daugiau kaip dvi su puse valandos, TRI-FUN distanciją – ne daugiau kaip dvi su puse valandos.

Varžybose galėjo dalyvauti visi Lietuvos ir užsienio sportininkai mėgėjai ir profesionalai, moterys, vyrai, vaikai. Visiems dalyviams, įveikusiems pasirinktą distanciją, buvo įteikti atminimo medaliai. I–III vietos laimėtojams visose numatytose distancijų amžiaus grupėse buvo įteiktos taurės, rėmėjų įsteigti prizai.

Bendrojoje įskaitoje olimpinėje distancijoje geriausią rezultatą pademonstravo Tautvydas Barštys (Kaunas), antrąją vietą iškovojo Tautvydas Kopūstas (Kaunas), trečiąjį rezultatą pasiekė Gediminas Pajėda (Vilnius). Varėniškis Justinas Biekša pasiekė gerų rezultatų ir iškovojo 42-ąją vietą. Po varžybų J. Biekša neslėpė savo emocijų. „Jau po įvykusių varžybų galiu pasidžiaugti, kad dalyvių atsiliepimai apie Varėną labai geri. Gamta padovanojo dalyviams gerą orą, o organizatoriai parinko geras trasas. Aš pats asmeniškai mėgavausi, galėdamas dalyvauti šiame renginyje ir įveikti olimpinę distanciją. Nuostabus jausmas matyti daugybę puikių sportininkų, kurie atvyksta su šeimomis į Varėną ir pamato mūsų kraštą. Tikiuosi, kad šis renginys padėjo dar daugiau žmonių pirmą kartą pabūti mūsų mieste ir kad 2020 m. Varėnos triatlono etapas vėl vyks“, – kalbėjo Justinas.

Olimpinėje rungtyje pirmoji tarp moterų buvo Ieva Urbonavičiūtė (Vilnius), antroji – Ūla Giniotytė, trečioji – Giedrė Ambrazevičiūtė.

Bendrojoje įskaitoje sprinto rungtyje pirmajame trejete išsirikiavo Lukas Prokopavičius (Panevėžys), Tomas Gruslys (Vilnius), Tadas Cesevičius (Panevėžys). Tarp moterų geriausių rezultatų pasiekė Sigita Šidlauskienė (Vilnius), Lina Nikitinaitė (Kaunas) ir Mingailė Greičiūtė (Marijampolė).

TRI–FUN distancijoje geriausių rezultatų bendrojoje įskaitoje pasiekė Robertas Gegužis (Vilnius), Kasparas Apkievičius (Panevėžys), Mykolas Banys (Panevėžys). Pirmajame moterų trejete išsirikiavo panevėžietės – Ugnė Paurytė, Beatričė Vinciūnaitė, Brigita Šniukštaitė.

Lietuvos triatlono taurės varžybos rengiamos ketvirtus metus iš eilės. Šių metų sezone numatyti septyni etapai. IV etapas vyks Jonavoje liepos 20 d., V etapas numatytas Girdžiuose rugpjūčio 4 d., VI etapas – Veisiejuose rugpjūčio 17 d., paskutinysis – Druskininkuose rugsėjo 7 d.

 

Varėnoje praūžė jau tradicija tapusi Sporto šventė

62651569 2782466108436865 5880196302834237440 O 300x200

Birželio 8-ąją Varėna gyveno sportiniu ritmu, nes trečius metus iš eilės vyko sporto šventė, kuri prasidėjo visų dalyvių bei svečių eisena, kurioje dalyvavo Varėnos raj. savivaldybės meras Algis Kašėta, TV „projekto“ Lietuvos talentai dalyvis Eduardas Butiuto, City Boxing kolektyvas ir virš dviejų šimtų šventės dalyvių.

Šventės įžanginė dalis – Varėnos miesto stadione vykusi masinė mankšta, kurioje aktyviai dalyvauti ir apšilti prieš visas varžybas kvietė Pavel Kaliadziuk.

Po mankštos dalyvius ir šventės svečius sveikino ir sėkmės varžybose linkėjo Varėnos rajono savivaldybės meras Algis Kašėta, o šventę atidarė  „freestyle meistras, futbolo kamuolio virtuozas Edurdas Butiuto.

Po atidarymo vedėjas Arnas Varanius paskelbė visų varžybų pradžią ir kvietė visus dalyvius varžytis seniūnijų kiemeliuose su specialiu dalyvio pasu. Kiemeliuose žmonės galėjo rungtis – smiginyje, bokštelių numušime, kimštinio kamuolio bei baudų metimų mėtyme, eiti kojūkais ir važiuoti dviračiu. O išbandžius visas rungtis – laukė puikūs šventės prizai.

Vyko ir daug komandinių rungčių – krepšinis 3×3, futbolas 5×5, tinklinis 4×4 ir mini rankinis 5×5.

Visos šventės metu dalyviai galėjo sudalyvauti bokso treniruotėje su „City Boxing“ kolektyvu iš Vilniaus ar išmokti įvairių triukų su futbolo kamuoliu iš Eduardo Butiuto. Taip pat visi norintys galėjo išmokti, kaip pasibalnoti žirgą bei juo pajodinėti su „Varėnės žirgais“.

Sporto šventės vyšnia ant torto buvo įspūdingas ir žiūrovų dėmesį sukaustęs TV projekto „Lietuvos talentai“ nugalėtojų, gimnastų „Project Mayhem“ pasirodymas. O po jų visų individualių ir komandinių rungčių prizininkų laukė šventinės taurės bei specialūs medaliai, kurios įteikė sporto centro direktorius Ruslan Oleinik, Varėnos savivaldybės kultūros ir sporto specialistas Artūras Juškevič bei svečias Eduardo Butiuto.

Regionų Taurėje – Varėnos plaukikai iškovojo 15 medalių

61497495 401938850396228 1318097331106611200 N 1024x680 300x199

Ignalinoje, gegužės 29 d., pirmą kartą buvo surengta Lietuvos regionų taurė. Varžybose dalyvavo net 13 komandų, viso 200 dalyvių. Sportininkai varžėsi trijose amžiaus grupėse, nuo pačių jauniausių iki jau suaugusių plaukikų.

Varėnos sporto centrą atstovavo 22 plaukikai. Kurie iškovojo net 15 medalių ir bendroje komandinėje įskaitoje užėmė aukštą 4 vietą. Asmeninėse rungtyse geriausiai sekėsi auksinėms “Varėnos žuvelėms” Ievai Jurkūnaitei (1 aukso medaliai, 2 sidabro), Greta Mikalauskaitė (1 sidabro, 2 bronzos apdovanojimai). 3 medalius taip pat iškovojo ir Viktorija Keršytė (2 sidabro, 1 bronzos apdovanojimai). Po bronzinį medalį namo parsivežė Barbora Balcevičiūtė ir Karina Miliauskaitė. 4/50 m Estafetiniuose plaukimuose, jauniausiųjų amžiaus grupėje, lygių sau neturėjo pirmoji VSC komanda (K. Miliauskaitė, G. Mikalauskaitė, I. Jurkūnaitė, U. Petrušytė). Trečiąja vietą ir bronzinius medalius laimėjo antroji VSC komanda G. Raulušaitytė, G. Debesiūnaitė, A. Kamarauskaitė, V. Petrušytė. Vyresniųjų amžiaus grupėje antrą vietą iškovojo U. Mikalauskaitė, A. Ramanauskaitė, A. Tankelevičiūtė, M. Grudzinskaitė. Ir vyriausiųjų amžiaus grupėje trečiu rezultatu atplaukusios ir bronzinius apdovanojimus laimėjusios V. Keršytė, E. Beinaravičiūtė, B. Balcevičiūtė, V. Ilickaitė.

Džiaugiuosi pasiektais rezultatais – sakė plaukikų treneris Gytis Kašėta.

BAIGĖSI SPORTO CENTRO MOKSLO METAI

61688021 2650306778330662 8971281727439765504 N 750x400 300x160

Birželio 4 d. Varėnos kultūros centre rinkosi sportininkai, jų tėveliai bei kiti šventės svečiai, kadangi baigėsi dar vieni SC mokslo metai.

Šokiais šventę atidarė puikusis „Dosado“ merginų kolektyvas. Po šokių šventinį žodį susirinkusiems sportininkams bei svečiams tarė Varėnos raj. vicemeras Giedrius Samulevičius ir Europos bei daugkartinis Lietuvos čempionas, krepšininkas Dainius Šalenga.

Šiais metais sportinę karjerą Varėnos sporto centro grupėse baigė 21 sportininkas – krepšinyje, rankinyje bei tinklinyje:

Dovydas Rutkauskas (krepšinis)
Dovydas Gaurys (krepšinis)
Mantas Valakevičius (krepšinis)
Gilmintas Želnia (krepšinis)
Gerdas Jaruševičius (krepšinis)
Kęstutis Rauluškevičius (krepšinis)
Kajus Rachmančiukas (krepšinis)
Ričardas Babarskis (krepšinis)
Nojus Averka (krepšinis)
Aurimas Dabravolskas (rankinis)
Lukas Sužiedėlis (rankinis)
Mantas Sereičikas (rankinis)
Taurintas Markiavičius (rankinis)
Klaidas Stoškus (rankinis)
Davidas Patapovas (rankinis)
Mykolas Lapiniauskas (rankinis)
Erika Gudelionytė (tinklinis)
Liveta Talaikovskytė (tinklinis)
Kamilė Balevičiūtė (tinklinis)
Oskaras Petrušis (tinklinis)
Alikas Chinevič (tinklinis)

Varėnos sporto centro neformaliojo švietimo baigimo pažymėjimus ir atminimo medalius įteikė Varėnos raj. vicemeras Giedrius Samulevičius, SC direktorius Ruslan Oleinik ir krepšininkas Dainius Šalenga. Šie sportiniai metai buvo derlingi Varėnai, o ypač rankiniui, kuris į savo kraštą parvežė net 7 prizininkų taures, iš kurių net 5 yra auksinės.

2018/2019 m. m. Lietuvos vaikų U-9 mini rankinio čempionai. (Tren. Irmanatas Markiavičius),

2018/2019 m. m. Lietuvos vaikų U-12 rankinio vicečempionai  (Tren. Povilas Petrušis),

2018/2019 m. m. Lietuvos vaikų U-13 rankinio čempionai (Tren. Irmanatas Markiavičius),

2018/2019 m. m. Lietuvos jaunučių U-15 rankinio  čempionato 2-ojo diviziono laimėtojai  (Tren. Irmanatas Markiavičius, Rolandas Markinas),

2018/2019 m. m. Lietuvos jaunių U-17 rankinio čempionate – 3-oji vieta (Tren .Tomas Barysas),

2018/19 m. m. Lietuvos jaunimo U-19 (2000 m.g.) rankinio čempionate I-a vieta   (Tren. Irmanatas Markiavičius),

2018/2019 m. m. Lietuvos jaunių U-17 rankinio  čempionato 2-ojo diviziono laimėtojai (Tren. Rolandas Markinas).

Taip pat yra kuo džiaugtis ir kitose sporto šakose – plaukimo treneris Gytis Kašėta subūrė puikią plaukikų grupę, kurioje net 32 sportininkai, o kai kurie jau skina pirmuosius laurus Lietuvos plaukimo čempionatuose.

1. Viktorija Keršytė – tarptautines varžybas  “Olimpiečių taurė” Panevėžys 1 vieta 200 nugara, Už 3 vietą Regionu Taurėje 2019, 4/50 kombinuotoje estafetėje.

2. Ieva Jurkūnaitė – tarptautines varžybas “Atviros Alytaus vaikų pirmenybės” (700 dalyvių), 1 vieta 50 l/st 2 vieta 50 peteliške; už 1 vieta Regionu Taurėje, ir 5 vietą  estafetiniame plaukime, Lietuvos vaikų žiemos pirmenybėse.

3. Greta Mikalauskaitė – tarptautines varžybas “Atviros Alytaus vaikų pirmenybės” (700 dalyvių)  1 vieta 50 krūtine; 2 vieta 50 nugara; už 1 vieta Regionu Taurėje, ir 5 vietą  estafetiniame plaukime Lietuvos vaikų žiemos pirmenybėse.

4. Karina Miliauskaitė – „Regionų taurėje“  užimta 3 vieta 50 nugara 0:40,73;  už 1 vieta Regionu Taurėje, ir 5 vietą  estafetiniame plaukime, Lietuvos vaikų žiemos pirmenybėse.

5. Urtė Petrušytė – 1 vieta Regionu Taurėje, ir 5 vietą  estafetiniame plaukime, Lietuvos vaikų žiemos pirmenybėse.

6. Barborė Balcevičiūtė – 3 vieta Regionu Taurėje 2019, 4/50 kombinuotoje estafetėje.

7. Ugnė Mikalauskaitė Regionu Taurėje užimta 2 vietą 4/50 kombinuotoje estafetėje.

8. Eivė Beinaravičiūtė – 3 vietą Regionų Taurėje 2019, 4/50 kombinuotoje estafetėje.

9. Vincenta Ilickaitė – 3 vietą Regionų Taurėje 2019, 4/50 kombinuotoje estafetėje.

Gyvas Varėnoje ir tinklinis, o ypač jis populiarus Vydeniuose. Mergaitėms šiais metais sekėsi geriau, trenerių J. Šiškevičiaus ir D.Šiškevičiūtės bendras darbo vaisius – aukso medaliai Lietuvos mokyklų žaidynių kaimo mokyklų grupėje. Futbolo ir krepšinio grupėse auga naujos kartos, verta paminėti, kad Ryčio Amšiejaus auklėtinis Martas Varanius šiais metais iškovojo Moksleivių krepšinio lygos bronzos medalį su Alytaus komanda.
O pats treneris su visa 2000-2002 m. gimimo vaikinų komanda tapo Pietvakarių regiono krepšinio čempionato nugalėtojais.
Visų aukščiau išvardintų komandų sportininkams buvo įteiktos padėkos bei kalendoriai su jų pačių komandos atvaizdu.
O taip pat Varėnos sporto centro neformaliojo švietimo baigimo pažymėjimą gavo ir tuometinės Varėnos sporto mokyklos auklėtinis – Dainius Šalenga, kuris mokyklą baigė 1995 metais. Jis spėjo tapti Baltijos rankinio lygos jaunių bei Lietuvos jaunių rankinio čempionu ir Lietuvos vyrų aukščiausios rankinio lygos vicečempionu.
Atsidėkodamas krepšininkas sporto centrui įteikė čempioniškus Kauno „Žalgirio“ marškinėlius.
Nuoširdus ačiū visiems, kurie garsinate Varėną savo puikiais laimėjimais, didelėmis pastangomis ir atsidavimu savo kraštui.

Varėnos SC „Bitės“ iš Šakių parsivežė sidabrą

Birželio 15 d. Šakiuose vyko Lietuvos Pietvakarių regiono krepšinio čempionato finalinės rungtynės, kuriose dalyvavo Ryčio Amšiejaus treniruojamos Varėnos  SC „Bitės“.

Jaunių amžiaus grupėje į stipriausių komandų trejetuką pateko – Varėnos SC „Bitės“, Marijampolės kolegija ir Šakių SK „Trigada“.35533261 2203551439674505 8775569087192367104 N 1024x768

Komandos sužaidė tarpusavyje, o R.Amšiejaus treniruojami varėniškiai pirmosiose rungtynėse 70:42 nepaliko vilčių Marijampolės ekipai, daugiausiai prie pergalės taškais prisidėjo K.Rauluškevičius 20 ir L.Balkūnas 16.

Kitose rungtynėse „Bitės“ po pratęsimo ir įnirtingos kovos rezultatu 88:92 nusileido Šakių krepšininkams ir tenkinosi sidabro medaliais. Rezultatyviausi žaidėjai – L.Balkūnas 32 tšk ir G.Želnia 16 tšk.

Didelių ovacijų susilaukė varėniškis Gilmantas Želnia, kuris parodė didžiausią progresą 2017-18 m. sezone ir buvo apdovanotas specialiu organizatorių prizu.

Tai yra oficialus Walmark Ėjimo varžybų renginys Varėnoje! Susitiksime jau gegužės 12 d. (šeštadienį), 12:00.

Varžybos yra nemokamos! Jų tikslas – su visa šeima nueiti 15 000 žingsnių (10,5 km). Čia pirmų vietų nėra, pakanka ramiai pasivaikščioti, o finišavę būsite apdovanoti mediniu rankų darbo medaliu!

Daugiau informacijos ir registraciją rasite www.ejimovarzybos.lt ir mūsų oficialiame „Facebook“ puslapyje – Walk15.

Tentas Pavyzdys 300x169

Dvigubas varėniškių finalas ir Lietuvos rankinio federacijos jaunimo taurė – Varėnos rankininkams

2018 metų „C BET“ LRF Taurės finalinės varžybos vyko Alytuje vasario 18 d., kur dėl apdovanojimų kovojo net dvi Varėnos SC komandos Tai jaunimo (gim. 2000 m. ) ir jaunių (gim.2002 m.) vaikinų komandos.
Gražuolę taurę ir aukso medalius parsivežė vyresnieji, trenerio Irmanto Markiavičiaus auklėtiniai, kurie nepaliko vilčių rankininkams iš Molėtų. Užtikrintai, susikaupę ir su dideliu noru laimėti, pirmaudami nuo pirmųjų žaidimo minučių, mūsų rankininkai įtikinamu rezultatu 36:29 įveikė savo nuolatinius varžovus. SVEIKINAME jaunimo komandą su puikia pergale!
Taurės laimėtojai: Taurintas Markiavičius, Mantas Sereičikas, Gytis Ižganaitis, Artur Gavorski, Rokas Mazaliauskas, Dalius Lebedzevičius, Lukas Sužiedėlis, Mykolas Baliūnas, Andrius Bliznevič, Davidas Patapovas, Aurimas Dabravolskas, Mykolas Lapiniauskas, Klaidas Stoškus, Tomas Valentukevičius.
Jauniai dėl taurės kovojo su Vilniaus komanda. Permainingose varžybose įvyko beveik stebuklas, kai nuaidėjus finalinei sirenai sostinės rankininkai buvo priekyje 27:26, tačiau į jų vartus paskirtą laisvą metimą, stebuklingu metimu pavyko rezultatą išlyginti. Pagal Taurės nuostatus komandos išsirikiavo atlikti po penkis 7 m. baudinius, kuriuos, deja, varėniškiai pralaimėjo. Varėnos komandai ir treneriui Tomui Barysui– antroji vieta ir sidabro medaliai.
Belieka tik pasveikinti abiejų komandų vaikinus ir jų trenerius, kad jie su tokiu atsidavimu dirba ir pasiekia rezultatus, kurių kitų miestų sporto centrai gali tik pavydėti.

Markiavicius 1 300x200 Barysas 2 300x200

 

,,Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje – 2017“
  Baseinas%20vaikai
      Nuo spalio 3 d., bendradarbiaujant su Lietuvos plaukimo federacija, Varėnos sporto centro baseine pirmą kartą startavo projektas ,,Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje – 2017″, kuriame dalyvauja net šimtas aštuoni rajono ugdymo įstaigų antraklasiai. Šiandien pirmiesiems projekto dalyviams – Merkinės Vinco Krėvės gimnazijos bei Panočių ir Žilinų pagrindinių mokyklų antrokėliams – jau įteikti plaukimo pažymėjimai.
 
  Varėnos SC vaikai dalyvavo Kėdainių turnyre

 Kedainiai%20cup

Iš penkiolikos komandų užėmėme septintą vietą. Patyrimas – neįkainojimas. Vaikai žaidė su Lietuvos, Latvijos ir Lenkijos vaikų gimusių 2010 metais futbolo komandomis.

Nuotraukoje pirmoje eilėje iš kairės: Eimantas Balionis, Jomantas Bendorius, Armandas Belous, Benas Balcevičius, Kajus Šiškevičius, Paulius Vancevičius, Gytis Pačkauskas.
Antroje eilėje iš kairės: Normantas Baublys, Faustinas Miliauskas, Kajus Šandrovskis, Kajus Makovskis, Aidas Jakimavičius, Rojus Krupovičius, Dainoras Skliutas, Kajus Jakimavičius, treneris Vytas Leonavičius.

 2017 m. Varėnos rajono moksleivių kroso varžybų akimirkos

Krosas%201

Krosas%202

226

Krosas%204

 Vaikų futbolo turnyre „Rudens taurė 2017″ Dauguose nugalėtojais tapo Varėnos sporto centro futbolininkai

Futbolas

Geriausio vartininku pripažintas varėniškis Nojus Maziukas
Komandos treneris Vytas Leonavičius

Lietuvos jaunių rankinio žaidynių čempionai Varėnos „Ūlos“ jaunimas

Ula%20jaunimas

2016-2017 m. m. Lietuvos mokyklų žaidynių bendrojo ugdymo mokyklų III grupės II vietos nugalėtojai Varėnos „Ąžuolo“ gimnazija 

 Mokyklu%20zaidynes

Mokyklu%203

Mokyklu%20zaidynes%202

2017 m. birželio 21-22 dienomis Marijampolėje finišavo Lietuvos Pietvakarių regiono pirmenybės. Pirmenybėse įvyko paskutinis šeštasis planuotas finalinis ketvertas jaunimo-jaunių 1998-2000 m. gim. amžiaus grupėje. Šioje amžiaus grupėje iš viso dalyvavo 6 komandos ,kurios po reguliariojo sezono rungtynių turnyrinėje lentelėje pasiskirstė tokia tvarka:

1. Varėnos SC„Bitės“.  2. Šakių SK„Trigada“.  3. Igliaukos KK„Kadis“.  4. Marijampolės kolegija(rezervinė komanda). 

5. Marijampolės KK„Kadis“.  6. Lazdijų SC.

 Rytis

Finalinio ketverto MVP Meidas Kaziulionis (Varėnos SC „Bitės“ ).
Geriausiu sezono žaidėju Varėnos SC„Bitės“ komandoje pripažintas Augustas Brazys.
Nominacija Pietvakarių pirmenybių snaiperis atiteko Varėnos SC„Bitės“ komandos žaidėjui Augustui Braziui ( 8 tikslūs tritaškiai metimai į varžovų krepšį pirmenybių 1998-2000 m. amžiaus grupės reguliariojo sezono metu).

Lietuvos pietvakarių regiono rinktinė komanda 2017 m. birželio 3-5 dienomis dalyvavo 22-ame Tarptautiniame krepšinio turnyre U 18 Essm Le Portel Cote d’Opale. Turnyras vyko Le Portel miestelyje šiaurinėje Prancūzijoje ant Lamanšo sąsiaurio kranto. Turnyras vykdomas 1999-2001 metais gimusiems krepšininkams. 

Pietvakariu

Turnyre dalyvavo 8 komandos: šeimininkų prancūzų Essm Le Portel A ir B komandos, MKS OCHOTA VARŠUVA (LENKIJA), BC Telenet Oostende (Belgija), Basket Academie Limburg (Olandija), Ambrož Krvavec (Slovėnija), OKK Belgrade (Serbija), South west region team (Lietuva). Pietvakarių regiono rinktinė komanda buvo sudaryta iš Varėnos SC„Bitės“, Šakių SK „Trigada“, Marijampolės , Gargždų SM, Klaipėdos V.Knašiaus KM sporto mokyklų komandų. Komandos vyr. treneris Audrius Mineikis (Gargždų SM), komandos vadovas D.Kriščiūnas (Marijampolė).

Informacija 2016 – 2017 metų, apie mūsų rankininkus, kurie neturėjo sau lygių

Statistika%202016 2017

 Kviečiame sudalyvauti

Ejimas 

Tradicinės greitojo čiuožimo varžybos riedučiais „Grybų šventė“  

Grybu Svente 2017 Rieduciai%281%29

   KVIEČIAME SUDALYVAUTI JUDUMO SAVAITĖS RENGINYJE

Judumo%20savait%C4%97

Matuizų kaimo sporto šventė

Matuizos

Varėnos SC mokslo metų užbaigimo šventė 

Sporto%20centro%20uzbaigimas

Plaukimo tobulinimosi stovykla „PLAUKIMO ŠEIMA, VARĖNA – 2017“

Plaukimo

Varėnos vaikų vasaros plaukimo pirmenybės 

Palukimas%202017 05 31

Kviečiame visus ateiti ir palaikyti savo komandą!!!
Šį savaitgalį 20-21d. „Àžuolo“ gimnazijos sporto salėje vyks Lietuvos jaunučių finalinės varžybos 

   Ula%202002

Kviečiame visus ateiti ir palaikyti savo komandą!!!

Šį savaitgalį 27-28d. „Àžuolo“ gimnazijos sporto salėje vyks Lietuvos jaunių finalinės varžybos

 Rankinis%202017 05 27

Plaukimas

VARĖNOS RAJONO SAVIVALDYBĖ SKELBIA SPORTO PROJEKTŲ DALINIO FINANSAVIMO IŠ SAVIVALDYBĖS BIUDŽETO KONKURSĄ 2024 METAMS

Varėnos rajono savivaldybė nuo š. m. vasario 15 d. iki kovo 15 d. skelbia konkursą ir priima paraiškas 2024 m. Sporto projektų daliniam finansavimui iš Varėnos rajono savivaldybės biudžeto.

Lėšos skiriamos projektams, kurie skatina:

 • Savivaldybės gyventojų sportinį ugdymą;
 • vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų sportinį užimtumą;
 • regioninį bei tarpregioninį bendradarbiavimą sportinėje veikloje;
 • tarptautinį sportinį bendradarbiavimą.

Projektų finansavimo prioritetai:

 • projektas turi papildomą finansavimo šaltinį;
 • projektas turi tęstinumą.

Sporto projektų dalinio finansavimo iš Varėnos rajono savivaldybės biudžeto tvarkos aprašą (prieduose pateikta paraiškos formą, finansavimo taisykles bei kitus dokumentus) rasite Varėnos rajono savivaldybės svetainėje, skiltyje Sportas prie dokumentų (nuoroda į dokumentą: http://varena.lt/veiklos-sritys/sportas/ ).

Užpildytas paraiškas galima teikti Varėnos rajono savivaldybės administracijos priimamajame, Vytauto g. 12, Varėnoje arba siųsti adresu: Sporto projektų konkursui, Varėnos rajono savivaldybės administracijos Kultūros ir sporto skyriui, Vytauto g. 12, 65184 Varėna iki kovo 15 d. imtinai (galioja kovo 15 d. pašto spaudas).

Pastaba. Prašytume atkreipti dėmesį į papildomus dokumentus, kuriuos reikia pristatyti kartu su Paraiška. Papildomi dokumentai nurodyti Paraiškos formoje. Pateikti dokumentai negrąžinami.

 

Informaciją apie konkursą teikia Kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistę Gabija Vidūnaitę-Juškevič, tel. +370 310 32 014, el. paštas gabija.juskevic@varena.lt.